Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak włączyć blokadę SIM na smartfonach z Androidem?

Przez długi czas kładziono nacisk na karty SIM, aby umożliwić urządzeniu z Androidem wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych oraz wiadomości. W ostatnich latach ich znaczenie jeszcze bardziej wzrosło ze względu na różne jednorazowe hasła płatnicze, transakcje bankowe i inne dane, które chcesz otrzymywać za pośrednictwem wiadomości SMS.

Jeśli Twoja karta SIM zostanie skradziona, z pewnością będzie to powodować kłopoty, jeśli Twoje urządzenie zostanie zgubione lub skradzione. Chociaż hakerzy nie będą mogli uzyskać dostępu do Twojego urządzenia, ponieważ kod PIN lub hasło już tam będą, w przypadku kart SIM nie ma takiej ochrony. Dlatego wystarczy wyjąć kartę SIM z urządzenia i umieścić ją w swoim urządzeniu.

Gdy już to zrobią, będą mogli przejąć wszystkie Twoje kontakty i inne dane oraz wykonywać różne zadania w złośliwych zamiarach, korzystając z danych kontaktowych. Aby temu zapobiec, najlepszym rozwiązaniem byłoby włączenie blokady SIM w smartfonie z Androidem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, ten przewodnik będzie dla Ciebie pomocny. W tym przewodniku dowiesz się, jak włączyć blokadę karty SIM w smartfonach z systemem Android.

Kroki, aby włączyć blokadę SIM na smartfonach z Androidem?

Jak włączyć blokadę SIM na smartfonach z Androidem?

Zanim zaczniesz, musisz zdobyć aktualny PIN karty SIM, do którego można łatwo uzyskać dostęp poprzez opakowanie karty SIM. Jeśli jednak go nie masz, skontaktuj się z operatorem i uzyskaj ten numer. Oto kroki, jak włączyć blokadę SIM na smartfonach z systemem Android.

  • Przejdź do Ustawienia -> Biometria i bezpieczeństwo -> Inne ustawienia zabezpieczeń
  • Następnie przejdź do Ustaw blokadę karty SIM, a następnie włącz przełącznik obok opcji Zablokuj kartę SIM
  • Następnie wpisz aktualny PIN karty SIM, a następnie naciśnij OK
  • Teraz musisz wybrać opcję „Zmień PIN karty SIM”, wpisać nowy PIN i zapisać zmiany
  • Jeśli włożysz kartę SIM do innego telefonu, będziesz mieć do niej dostęp tylko poprzez jej kody PIN

Źródło obrazu: androidcommunity.com