Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google

Czcionki są obecnie wszędzie i są dostępne w niemal każdym stylu, jaki możesz sobie wyobrazić (i niektórych, których prawdopodobnie nie możesz sobie wyobrazić)! Świat darmowych czcionek nigdy nie zapewniał większego wyboru niż obecnie i nigdy nie był łatwiej dostępny.

Jednym z doskonałych źródeł czcionek jest Czcionki Google strona internetowa, która ma obszerne repozytorium 915 rodzin czcionek na początku 2019 r. To repozytorium czcionek open source jest ogromnym, łatwo dostępnym i łatwym do przeglądania zasobem dla każdego, kto używa typografii. Chociaż przeznaczone do użytku w programie do edycji tekstu Dokumentów Google i na stronach HTML, repozytorium Czcionek Google jest otwarte dla każdego, kto może z niego korzystać.

Jeśli chcesz sam skorzystać z tego wspaniałego zasobu, dobra wiadomość: instalacja niestandardowych czcionek w Dokumentach Google jest niezwykle łatwa.

W tym artykule pokażę, jak korzystać z repozytorium czcionek Google w dokumentach Dokumentów Google, a także jak je zainstalować w Windows 10 maszyn do użytku lokalnego. Bez marnowania czasu zacznijmy.

Dodaj nowe niestandardowe czcionki do Dokumentów Google Docs

Przed zainstalowaniem nowych czcionek Windows, najpierw przejrzyj je w dokumencie Dokumentów Google. Pomoże Ci to upewnić się, że podoba ci się jego wygląd. Jeśli od dwudziestu lat mieszkasz pod kamieniem i nie masz konta Google, możesz utworzyć bezpłatne konto tutaj, a będziesz się toczyć w mgnieniu oka.

Gdy masz już konto Google, odwiedź Dokumenty Google i kliknij Pusty aby otworzyć edytor tekstu, jak pokazano na migawce bezpośrednio poniżej.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 1

Kliknij menu rozwijane Czcionka (w dokumencie prawdopodobnie jest napisane „Arial”, ponieważ jest to ustawienie domyślne w Dokumentach Google) na pasku narzędzi Dokumentów Google. Następnie kliknij Więcej czcionek aby otworzyć okno pokazane bezpośrednio poniżej.

Stamtąd możesz wybrać pełną kolekcję czcionek Google, aby dodać je do menu rozwijanego Czcionka dokumentów.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 2

Kliknij Pokazać przycisk, aby otworzyć rozwijane menu kategorii. Następnie możesz wyszukiwać czcionki w bardziej szczegółowych kategoriach. Jest to o wiele wygodniejsze, ponieważ przeglądanie ich wszystkich w jednej dużej kategorii byłoby więcej niż trochę przytłaczające.

Wybierz dowolną czcionkę, którą chcesz dodać do dokumentu, i naciśnij dobrze przycisk. Wpisz tekst w dokumencie i sformatuj czcionkę, aby wyświetlić podgląd w edytorze tekstu.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 3

Dodaj czcionki do Dokumentów Google za pomocą czcionek Extensis

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 4

Wbudowane dodatkowe czcionki Google są bardzo przydatne, ale wiążą się z dwoma problemami: po pierwsze, nie każda czcionka Google wchodzi do systemu czcionek Google, a po drugie, musisz wchodzić do czcionek Google za każdym razem, gdy chcesz użyć innej czcionki .

Na szczęście istnieje rozwiązanie tych problemów. Dodatek Extensis Fonts do Dokumentów rozwiązuje oba te problemy, umieszczając wszystkie czcionki w łatwo dostępnym menu i automatycznie aktualizując się, gdy nowa czcionka trafi do biblioteki Google Fonts.

Instalowanie czcionek Extensis jest bardzo łatwe. W otwartym dokumencie Dokumentów Google wybierz Dodatki i wpisz „Extensis” w pasku wyszukiwania i naciśnij klawisz Return. Kliknij na + Bezpłatny przycisk, a zostanie on automatycznie zainstalowany po zapytaniu, na którym koncie Google go zainstalować, i pytaniu o pozwolenie na instalację.

Po zainstalowaniu czcionek Extensis aktywacja jest prosta. Aby to zrobić, po prostu przejdź do menu Dodatki i wybierz Czcionki Extensis -> Początek.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 5

Czcionki Extensis otworzą się na pasku bocznym z podglądem wszystkich twoich czcionek. To rozszerzenie umożliwia także sortowanie i wybieranie ich bez wysiłku.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 6

Dodaj czcionki do Windows z witryny Google Fonts

Co zrobić, jeśli chcesz używać czcionek Google lokalnie na swoim urządzeniu? Windows maszyna?

Na szczęście korzystanie z repozytorium czcionek Google w Dokumentach Google jest proste. Wystarczy użyć czcionek, jak opisano powyżej. Jeśli jednak chcesz mieć nieco większą kontrolę nad dostosowywaniem dokumentu jako całości, możesz preferować edytor tekstu na komputerze, taki jak Microsoft Word. W takim przypadku musisz pobrać czcionki, których chcesz użyć na komputer lokalny.

Wystarczy przejść do Czcionki Google rozpocząć.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 7

Teraz możesz przeglądać obszerny katalog czcionek, klikając Informator u góry strony Google Fonts. Aby znaleźć niektóre czcionki wprowadzone w edytorze tekstu Dokumentów, kliknij Pokaż wyszukiwanie i filtry przycisk w prawym górnym rogu strony. Spowoduje to otwarcie paska bocznego wyszukiwania, jak pokazano na zdjęciu bezpośrednio poniżej.

Wpisz nazwę czcionki w polu wyszukiwania, aby ją znaleźć, lub wybierz filtr kategorii dla bardziej ogólnego wyszukiwania czcionek.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 8

Kliknij Wybierz tę czcionkę + przyciski, aby wybrać czcionki, które chcesz pobrać. Następnie możesz kliknąć zminimalizowany Wybrane rodziny okno u dołu strony, aby otworzyć wybrane czcionki, jak pokazano na zrzucie ekranu bezpośrednio poniżej. Kliknij Pobierz ten wybór przycisk, aby zapisać wybrane czcionki na dysku twardym.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 9

Czcionki zostaną zapisane w skompresowanym pliku ZIP. Otwórz folder, do którego je pobrałeś w Eksploratorze plików, i kliknij plik ZIP nowej czcionki.

Wyodrębnij skompresowany folder ZIP, naciskając Wypakuj wszystko przycisk. W ten sposób otworzy się okno pokazane bezpośrednio poniżej. Kliknij Paść się przycisk, aby wybrać folder, do którego rozpakuje się ZIP i naciśnij Wyciąg przycisk.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 10

Otwórz wyodrębniony folder czcionek, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z plików czcionek Google i wybierz zainstalować opcja w menu kontekstowym. Aby wybrać wiele czcionek, przytrzymaj i naciśnij przycisk Ctrl.

Alternatywnie możesz przeciągać i upuszczać czcionki Google z rozpakowanego folderu do Windows zamiast tego folder czcionek. Ścieżka do folderu Czcionki to: C: Windows Czcionki.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 11

Następnie otwórz swój edytor tekstu w Windows i kliknij menu rozwijane czcionek, aby wybrać nową czcionkę Google. uwaga: że możesz także wybierać czcionki w edytorach obrazów i innym oprogramowaniu biurowym.

To wszystko. Wystarczy wykonać czynności opisane powyżej, aby móc używać czcionek Google na swoim urządzeniu Windows komputer w mgnieniu oka.

Dodaj czcionki Google do Windows Z SkyFonts

Możesz także dodać czcionki Google do Windows z dodatkowym oprogramowaniem innych firm. SkyFonts to darmowe oprogramowanie do zarządzania czcionkami, którego można używać do instalowania i zarządzania czcionkami. Zalecane jest korzystanie z SkyFonts, ponieważ jeśli zmieni się rodzina czcionek, SkyFonts automatycznie będzie aktualizować nowe lub poprawione czcionki.

To jedna rzecz, o którą trzeba się martwić, zapominając. Po prostu odwiedź Strona SkyFonts i kliknij Pobierz SkyFonts dodać oprogramowanie do Windows. Musisz także założyć konto w witrynie SkyFonts, klikając Zaloguj.

Po pobraniu oprogramowania naciśnij Przeglądaj czcionki Google przycisk na stronie SkyFonts, aby otworzyć okno pokazane poniżej. Aby dodać jedną z wymienionych czcionek do Windowskliknij jego SkyFonts przycisk. Następnie naciśnij Dodaj przycisk, aby zainstalować tę czcionkę Windows.

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 12

Katalog czcionek Google to świetna kolekcja czcionek internetowych, z których każdy może korzystać do własnych celów. Teraz możesz dołączać te czcionki do swoich dokumentów, a nawet dodawać je do swoich obrazów, używając Windows edytory tekstu i edytory obrazów.

Jeśli jesteś fanem Harry'ego Pottera, ten poradnik Tech Junkie mówi nawet, jak zainstalować czcionki Harry'ego Pottera!

Inne fajne efekty czcionek i tekstu w Dokumentach Google

Istnieje wiele innych fajnych rzeczy, które możesz zrobić z czcionkami w Dokumentach Google, o których prawdopodobnie nie wiesz. Jeśli chcesz przenieść swoje dokumenty na wyższy poziom, spójrz na te fajne i unikalne efekty czcionek i tekstu.

DocTools

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 13

DocTools to darmowy dodatek do Dokumentów, który dodaje kilkanaście przydatnych funkcji tekstowych do twoich dokumentów. DocTools pozwala zmieniać wielkość liter, dopasowywać rozmiary czcionek, zmieniać liczby na równoważne słowa i odwrotnie, dodawać i usuwać podświetlanie i więcej za pomocą jednego kliknięcia.

Pobierz dodatek i baw się z jego funkcjami, aby zobaczyć niesamowite rzeczy, które możesz zrobić za pomocą tego bezpłatnego narzędzia.

Magic Rainbow Unicorns

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 14

Magic Rainbow Unicorns (naprawdę) pozwala zamienić nudny tekst w dosłowną tęczę koloru. Po prostu wybierz obszar tekstu, który chcesz tęczowo-ify (tęczowy i nasycić deszczem?) I wybierz początkową i końcową gamę kolorów. Gdy to zrobisz, Magic Rainbow Unicorns (ponownie, naprawdę) automatycznie zamieni kolor tekstu na piękną tęczę.

Oczywiście możesz to zrobić samemu z podświetlaniem tekstu, ale byłoby to bardzo czasochłonne. Ten dodatek znacznie ułatwia i przyspiesza.

Zabawny tekst

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 15

Zabawny tekst to dodatek, który pozwala dodawać do tekstu różnego rodzaju schludne efekty wizualne, w tym tęcze, losowe kolory, wyblaknięcia i wiele więcej. Możesz sprawić, by twoje listy rosły, wywracały się do góry nogami… to naprawdę całkiem dobra zabawa.

Auto LaTeX

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 16

OK, ten dodatek nie jest szczególnie zabawny (bez tęcz), ale jest naprawdę potężny i przydatny dla osób wykonujących prace naukowe, matematyczne lub inżynierskie w Dokumentach Google.

Jeden z dominujących programów do edycji tekstu w pracy akademickiej nazywa się LaTeX, a jego główną sławą jest to, że naprawdę dobrze radzi sobie z formułami i równaniami. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł to zrobić w Dokumentach Google?

Cóż, możesz z Auto LaTeX. Ten dodatek pobiera dowolny ciąg równania LaTeX z twojego dokumentu i zamienia go w obraz, z którym możesz pracować transparentnie.

Wstaw ikony do dokumentów

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 17

Jednym z powodów, dla których ludzie chcą niestandardowych czcionek, jest to, że wiele czcionek ma znaki specjalne, których można używać w dokumentach. Ten dodatek omija tego rodzaju niezdarne rozwiązanie. Zamiast tego pozwala na bezpośrednie zaimportowanie wszystkich potrzebnych znaków specjalnych. Ikony dokumentów pozwala zaimportować ponad 900 ikon z Font Awesome i 900 ikon z Google Material Design, zmienić ich kolor i zmienić rozmiar bezpośrednio w dokumencie.

Podpis

Jak zainstalować niestandardowe czcionki w Dokumentach Google 18

Podpisywanie dokumentów online jest zwykle uciążliwe. Podpis zmienia to. Zainstaluj dodatek, aktywuj go w dokumencie, a następnie narysuj swój podpis za pomocą myszy. Gotowy.

Dowiedz się więcej

Szukasz więcej informacji o tym, jak najlepiej wykorzystać Dokumenty Google? Jesteśmy z Tobą!

Chcesz komunikować się ze współpracownikami? Pokażemy Ci, jak wysłać wiadomość w Dokumentach Google!

Jedną z powszechnych potrzeb użytkowników Dokumentów jest eksportowanie ich pracy do formatu HTML. Oto jak przekonwertować Dokumenty Google na HTML.

Mamy samouczek dotyczący umieszczania obrazu za tekstem w Dokumentach Google.

Czy wiesz, że możesz używać Dokumentów Google jako edytora kodu źródłowego? Pokażemy Ci, jak skonfigurować składnię formatowania w Dokumentach Google.

Jeśli potrzebujesz informacji kolumnowych, przeczytaj nasz przewodnik na temat tworzenia kolumn w Dokumentach Google.

Nie lubisz flagowego pakietu biurowego Google? Sprawdź nasz przewodnik po pięciu alternatywach dla Dokumentów Google.

Pracowałeś z kimś i teraz musisz zablokować jego dostęp? Oto nasz samouczek dotyczący wyrzucania kogoś z Dokumentu Google.