Jak zmienić domyślny odtwarzacz muzyki w Google Home

Domyślnie Twój Dom Google używa Muzyki Google Play jako domyślnego odtwarzacza muzyki. Łatwo jest jednak zmienić domyślny odtwarzacz muzyki w Google Home na Spotify, YouTube, Deezer i inni.

Zmień domyślny odtwarzacz muzyki w Google Home

Posiadanie Google Play Music jako domyślnego odtwarzacza muzyki w Google Home działa dobrze dla tych, którzy mają subskrypcję płatnej wersji usługi Google Play Music.

Użytkownicy urządzeń Google Home bez subskrypcji płatnej wersji Muzyki Google Play napotkają pewne ograniczenia, takie jak niemożność odtworzenia określonej piosenki.

Jedynym sposobem na ominięcie tych ograniczeń jest zarejestrowanie się w Muzyce Google Play lub zmiana domyślnego odtwarzacza muzyki w Google Home na Spotify lub inną subskrybowaną usługę muzyczną, zamiast płacenia za dwie usługi muzyczne.

Przejdźmy więc do kroków, aby zmienić domyślny odtwarzacz muzyki na urządzeniu Google Home.

Zmień domyślny odtwarzacz muzyki w Google Home na Spotify

1. Otwórz aplikację Google Home, dotknij 3ikona linii a następnie dotknij Muzyka w rozwijanym menu.

Opcja muzyki w aplikacji Google Home

2. Na następnym ekranie dotknij Spotify lub dowolne inne usługi muzyczne wymienione w sekcji „Więcej usług muzycznych”.

Ustaw Spotify jako domyślny odtwarzacz muzyki w Google Home

3. W wyświetlonym oknie podręcznym dotknij Połącz konto. Na następnym ekranie zaloguj się do swojego Konto Spotify

Zaloguj się do konta Spotify

Zmień domyślny odtwarzacz muzyki w Google Home poza USA

Obecnie opcja zmiany domyślnego odtwarzacza muzyki w Google Home jest dostępna tylko dla użytkowników w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Francji i Niemczech.

Jednak użytkownicy mieszkający poza tymi krajami mogą ominąć to ograniczenie, korzystając z usługi VPN i wykonując powyższe czynności, aby zmienić domyślny odtwarzacz muzyki na urządzeniu domowym Google.

Jeśli nie używasz usługi VPN na telefonie z Androidem lub telefonie iPhone, możesz zapoznać się z następującymi przewodnikami.

    Jak skonfigurować i korzystać z VPN na telefonie lub tablecie z Androidem Jak skonfigurować i korzystać z VPN na telefonie iPhone

Po zmianie domyślnego odtwarzacza muzyki będziesz mógł poprosić urządzenie Google Home o odtworzenie dowolnego utworu, który jest dostępny bezpłatnie lub w subskrybowanej usłudze muzycznej.