Jak znaleźć Windows 10 Klucz produktu

Jak znaleźć Windows 10 Klucz produktu 1

Z każdą iteracją Windows, Microsoft ułatwia aktywację instalacji systemu operacyjnego. Może się jednak zdarzyć, że proces aktywacji nie pójdzie dobrze. Możesz też kupić nowy komputer i chcieć przenieść licencjonowaną kopię Windows do tego. W obu przypadkach musisz wiedzieć, gdzie znaleźć klucz aktywacyjny produktu.


Ze sklepu Microsoft Store

Jeśli kupiłeś swoją kopię Windows bezpośrednio ze sklepu Microsoft Store firma przechowuje kopię klucza produktu na koncie. Aby go znaleźć tutaj, zaloguj się do swojego konta Microsoft Store. Zmierzać do „Pobieranie” śledzony przez „Klucze produktu” a następnie kliknij „Strona subskrypcji”. Na koniec kliknij „Treści cyfrowe” kartę, w której znajdziesz klucz produktu.


Z pakietu fizycznego

Jeśli zdarzyło Ci się kupić prawdziwe pudełko z fizycznym dyskiem, który zawierał twój Windows 10 instalacji, z tyłu pudełka będzie mała wizytówka z napisem klucza produktu. Nie zostawiaj tego w pudełku… nawet jeśli planujesz zapisać pudełko. Przechowuj kartę w bezpiecznym miejscu i rozważ zapisanie samego klucza w zaszyfrowanym pliku cyfrowym.


Na komputerze zbudowanym fabrycznie

Gdy kupisz komputer w sklepie takim jak WalMart, będzie on dostarczany z Windows preinstalowane. Znalezienie klucza produktu na tych komputerach jest niezwykle proste: będzie znajdować się na naklejce, która zwykle znajduje się gdzieś na komputerze – zwykle z tyłu lub na dole. Zalecam zrobienie zdjęcia, aby zachować. Naklejki te szybko się zużywają, a liczby stają się niemożliwe do odczytania.


Od Windows OS

Nadal nie możesz zlokalizować tego klucza? Nie ma problemu! Możemy go znaleźć w środku Windows samo. Kliknij swój "Początek" przycisk i typ „Notatnik” aby otworzyć tę aplikację. Teraz skopiuj i wklej ten dokładny tekst do Notatnika:

Ustaw WshShell = CreateObject („WScript.Shell”)
MsgBox ConvertToKey (WshShell.RegRead („HKLM SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion DigitalProductId "))

Funkcja ConvertToKey (klawisz)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Robić
Cur = 0
x = 14
Robić
Cur = Cur * 256
Cur = Key (x + KeyOffset) + Cur
Key (x + KeyOffset) = (Cur 24) i 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Pętla Podczas gdy x> = 0
i = i -1
KeyOutput = Mid (Chars, Cur + 1, 1) I KeyOutput
Jeżeli (((29 – i) Mod 6) = 0) I ja -1) Następnie
i = i -1
KeyOutput = "-" i KeyOutput
End If
Loop While i> = 0
ConvertToKey = KeyOutput
Funkcja zakończenia

Jak znaleźć Windows 10 Klucz produktu 2

W górnej części Notatnika kliknij "Plik" i wtedy "Zapisz jako" – nie zapisuj go po prostu. Zmień typ pliku w dolnej części okna zapisu na „Wszystkie typy plików” a następnie nazwij to ProductKey.vbs – rozszerzenie .VBS jest ważną częścią. Rzeczywista nazwa pliku nie ma znaczenia, podobnie jak lokalizacja, w której chcesz zapisać ten tekst.

Jak znaleźć Windows 10 Klucz produktu 3

Jak tylko zapiszesz plik, kliknij go dwukrotnie i małe pole ze swoim Windows wyskoczy klucz produktu. Zapisz go lub zrób mu zdjęcie na przechowanie i gotowe.

Jak znaleźć Windows 10 Klucz produktu 4

Masz: proste sposoby na zdobycie aktualnej licencji Windows klucz produktu.

W jakich innych pytaniach mogę ci pomóc? Czy masz problemy ze znalezieniem rzeczy, które doprowadzą cię do szału? Daj mi znać!

Miłej informatyki.