Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller wyjaśnia, w jaki sposób Search Console widzi, że ludzie pytają także o adresy URL

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller wyjaśnia, w jaki sposób Search Console widzi, że ludzie pytają także o adresy URL

Jeden ze specjalistów ds. SEO miał wątpliwości dotyczące funkcji Google „People Also Ask”. Ich główne pytanie brzmi: Jeśli łącze do zapytania znajduje się w rankingu „Ludzie też pytają”, czy jest ono liczone jako kliknięcie czy wyświetlenie, jeśli użytkownik je kliknie?

Co się stanie, jeśli użytkownicy klikną inne pytania, a następnie Twoje zapytanie zostanie dodane do tej konkretnej listy? W jaki sposób te rzeczy są monitorowane lub obliczane?

John wyjaśnił, że ilekroć w wynikach wyszukiwania pojawia się adres URL, Google próbuje wyświetlić go w Search Console.

W przypadku sekcji „Ludzie też pytają” John stwierdza, że ​​jeśli ją rozwiniesz, wyświetli się link do Twojej witryny z tym pytaniem.

Oznacza to, że ilekroć ktoś rozwinie sekcję „Inni też pytają” i wyświetli adres URL Twojej witryny, zostanie to zliczone jako wyświetlenie.

I nie ma znaczenia, czy jesteś pierwszy.

Dzieje się to mniej więcej od 00:38 filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 0:38
Moje pytanie dotyczy więc funkcji podrzędnej „Ludzie też pytają” dostępnej w Google. Jeśli więc w przypadku dowolnego zapytania link jest klasyfikowany w rankingu Ludzie też pytają, prawda? Czy zatem nadal liczy się to jako kliknięcie lub wyświetlenie, jeśli użytkownicy je klikną, i w jaki sposób ta funkcja została dodana do części Search Console?

Czy to tak, jakby kliknięcia i wszystkie te rzeczy były śledzone i monitorowane? I jeszcze mała kontynuacja: co się stanie, jeśli znajomi, których znasz, klikną inne pytania, a wtedy twoje zapytanie, no wiesz, zostanie dodane do tej konkretnej listy. Jak więc te rzeczy są monitorowane i obliczane? Czy nadal jest to liczone jako konkretna pozycja w SERP? A może po prostu „Ludzie też pytają”. [inaudible] można obliczyć?

Jan 1:40
Dobre pytanie. Krótka odpowiedź brzmi: ilekroć w wynikach wyszukiwania pojawia się adres URL, staramy się go pokazać w Search Console. Myślę więc, że w przypadku sekcji Ludzie też pytają, jeśli ją rozwiniesz, wyświetli się link do Twojej witryny z tym pytaniem. I tam fragment.

Oznacza to, że ilekroć ktoś rozwinie sekcję „Osoby też pytają” i zobaczy adres URL Twojej witryny, jest to liczone jako wyświetlenie. I nie ma znaczenia, czy jesteś kimś w rodzaju tej pierwszej w sekcji „Ludzie też pytają”, czy też ludzie klikną 15 różnych, a potem nagle pojawi się Twoja, będzie to liczone jako wyświetlenie.

A także, gdy nastąpi kliknięcie, jest ono liczone jako kliknięcie. Myślę, że ranking pozycji opiera się na rodzaju ogólnej pozycji tej grupy elementów. Zatem nie ma to znaczenia, przynajmniej o ile mi wiadomo, nie liczy się, jak w przypadku sekcji „Ludzie też pytają”, jakie stanowisko zajmujesz.

Profesjonalista SEO 1 2:48
Załóżmy więc, że jeśli któryś z adresów URL określonej domeny znajduje się w polu „Ludzie też pytają”, czy może również znajdować się w wynikach SERP?

Jan 3:01
Jasne. Jasne. Raport wydajności pokazuje raport wydajności z Search Console – to jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, dlatego raport wydajności pokazuje ranking najczęściej występujących elementów. Jeśli więc znajdujesz się na liście, podobnie jak różne adresy URL są wymienione wielokrotnie na stronie wyników wyszukiwania, śledzi pozycję pierwszego z nich.