Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Powtórzę: nie mamy Wyniku Jakości wyszukiwania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Powtórzę: nie mamy Wyniku Jakości wyszukiwania

Inny specjalista ds. SEO był zaniepokojony tym, jak John wspomniał wcześniej o „poprawie jakości swojej witryny internetowej”.

Zastanawiali się, czy jest coś, co można fizycznie wyliczyć w tym względzie? A może odnosi się to po prostu do liczby różnych algorytmów, które mogą przeglądać witrynę internetową?

John odpowiedział, że nie jest to dokładnie wymierne w tym sensie, że wynik jakości wyszukiwania będzie taki sam, jak w przypadku reklam.

Mają wiele różnych algorytmów, których używają do oceny jakości dowolnej konkretnej witryny internetowej.

To nie jest tylko pojedyncza liczba lub coś podobnego.

Dodał też, że czasami rozmawia z zespołem ds. jakości wyszukiwania, aby sprawdzić, czy istnieje jakiś wskaźnik jakości, który można wykorzystać w wyszukiwaniu.

Z jednej strony dysponowaliby miernikiem jakości, który mogliby pokazać użytkownikom. I odwrotnie, metryka byłaby zupełnie inna od tej, która jest faktycznie używana w wyszukiwaniu, aby zapobiec nadużyciom.

Z tego powodu wszelkie wskaźniki jakości wyświetlane w wyszukiwarce mogą wprowadzać w błąd, ponieważ w rzeczywistości nie wpływają na rankingi wyszukiwania.

Uważa jednak, że w konsoli wyszukiwania może istnieć jakiś miernik jakości witryny.

Dzieje się to mniej więcej w 34:41 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (34:41)
Kiedy mówisz o poprawie jakości swojej witryny, czy jest to jakość wymierna? A może jest to po prostu termin używany do określenia, jak wiele algorytmów wygląda w Twojej witrynie?

Jan (34:53)
Nie sądzę, że jest to całkiem wymierne w tym sensie, że mamy Wynik Jakości taki sam jak Ty w przypadku reklam, jeśli chodzi o wyszukiwanie w Internecie. Mamy wiele różnych algorytmów, które próbują zrozumieć jakość witryny internetowej, więc nie jest to tylko jedna liczba czy coś w tym rodzaju. Od czasu do czasu rozmawiam z zespołem ds. jakości wyszukiwania, aby sprawdzić, czy istnieją jakieś dane dotyczące jakości, które moglibyśmy wyświetlić na przykład w Search Console.

Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ moglibyśmy utworzyć osobne wskaźniki jakości, które będą wyświetlane w Search Console. Ale w takim razie nie jest to miernik jakości, którego faktycznie używamy w wyszukiwaniu. Jest to więc niemal mylące. Gdybyśmy dokładnie pokazali miernik jakości, którego używamy, z jednej strony otwiera to pole do nadużyć, a z drugiej strony znacznie utrudnia zespołom wewnętrzną pracę nad poprawą ta metryka.

Więc to jest dość skomplikowana równowaga. Nie wiem, może w pewnym momencie nadal będziemy mieli pewną miarę jakości w Search Console.