Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Słowa kluczowe dla SEO: czym są i dlaczego są ważne?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Słowa kluczowe dla SEO: czym są i dlaczego są ważne?

Wyszukiwarki takie jak Google odgrywają dziś ogromną rolę w naszym życiu. Niezależnie od tego, czy chodzi o znalezienie informacji, czy zakup czegoś, zawsze są w centrum naszej uwagi. W rezultacie często w dużym stopniu na nich polegamy, jeśli chodzi o wykonanie zadań.

Szukając czegokolwiek w Internecie, w pasku wyszukiwania wpisujemy słowa kluczowe. Te słowa mówią wyszukiwarce dokładnie to, co chcemy zobaczyć. Na przykład, gdybyśmy chcieli dowiedzieć się, jak zbudować robota, prawdopodobnie wpisalibyśmy w polu wyszukiwania coś w rodzaju „jak zbudować robota”. Wyszukiwarka następnie przegląda swoją bazę stron internetowych i znajduje te, które pasują do naszego zapytania.

Tworząc nową witrynę internetową i rozpoczynając kampanię marketingu cyfrowego, ważne jest, aby zoptymalizować ją zarówno pod kątem ludzi, jak i wyszukiwarek. Oznacza to używanie odpowiednich słów kluczowych w całej witrynie. Jeśli nie uwzględnisz tych słów kluczowych, możesz nie uzyskać wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Badanie słów kluczowych w celu odnalezienia trafnych słów kluczowych może pomóc w znalezieniu słów kluczowych, które mogą być czynnikami generującymi duży ruch i które mogą stać się doskonałymi czynnikami wpływającymi na sukces Twojej witryny.

Istnieje również większy element sukcesu w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, który można uzyskać, jeśli użyjesz słów kluczowych w swoim tekście, w porównaniu do sytuacji, gdy tego nie zrobisz. Pomoże Ci to również odkryć sugestie dotyczące świetnych słów kluczowych, na które warto kierować reklamy. Pomoże Ci to również przekształcić tworzenie treści w większy sukces.

Czym są słowa kluczowe?

Słowa kluczowe to pomysły i tematy określone na podstawie treści, których dotyczą treści, i służą do wyszukiwania ich w Internecie. Pomagają określić, gdzie Twoja treść pojawia się w wynikach wyszukiwania.

Jeśli chodzi o SEO, są to słowa i frazy, które ludzie wprowadzają do wyszukiwarek, czyli „wyszukiwania”. Jeśli skoncentrujesz wszystko na stronie internetowej – wszystkie obrazy i filmy, tekst, a nawet kod – aż do prostych słów, będą to Twoje podstawowe frazy kluczowe.

Jako właściciel witryny i producent treści chcesz, aby słowa kluczowe i frazy kluczowe w Twojej witrynie odpowiadały oczekiwaniom odbiorców, aby mieli lepszą szansę zlokalizowania Twojej treści wśród wyników, zwłaszcza gdy ktoś szuka czegoś konkretnego.

Dlaczego słowa kluczowe są ważne?

Słowa kluczowe są ważne, ponieważ stanowią łącznik między słowami wpisywanymi przez użytkowników w polach wyszukiwania a udostępnianą treścią. Pomagają Ci zidentyfikować rodzaje treści, których szukają ludzie, i poprowadzą Cię w kierunku tworzenia treści, które przyciągają odpowiedni rodzaj ruchu.

Jeśli na przykład jesteś właścicielem sklepu golfowego i chcesz uzyskać ranking „klubów golfowych”, możesz po prostu napisać artykuły opisujące zalety kijów golfowych i mieć nadzieję na najlepsze. Jeśli jednak nie wiesz, co myślą Twoi odbiorcy o klubach golfowych, możesz przyciągnąć ludzi, którzy po prostu chcą znaleźć dobre miejsce do tańca po zmroku, lub, co gorsza, kogoś, kto chce kupić nowy samochód.

Możesz to zrobić lepiej. Rozumiejąc swoich odbiorców i terminy, których używają do wyrażania siebie w Internecie, będziesz w stanie tworzyć treści bezpośrednio odpowiadające ich potrzebom i zainteresowaniom. A ponieważ już zdefiniowałeś swoją markę i zdecydowałeś, jakie produkty i usługi sprzedajesz, nie będziesz musiał spędzać godzin na pisaniu tekstu, który do nikogo nie przemawia.

Tutaj z pomocą przychodzą dane. Właściwa analiza danych może pomóc w zidentyfikowaniu konkretnych tematów i grup tematycznych, które pomogą poprawić pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

Używanie słów kluczowych na Twojej stronie

Wielu wyszukiwarek używa słów kluczowych podczas wyszukiwania informacji w Internecie. Ale nie wystarczy po prostu wrzucić słowa do treści; chcesz mieć pewność, że te słowa są istotne dla Twoich odbiorców. Jeśli tego nie zrobisz, możesz w oczach Google wyglądać nienaturalnie i spamować.

Problem polega na tym, że większość webmasterów uważa, że ​​słowa kluczowe ograniczają się do tagu tytułowego strony i być może jednej wzmianki w treści. Mogą założyć, że jeśli umieścili słowo „słowo kluczowe” gdzieś w tekście, wszystko będzie w porządku. Jednak z tym podejściem wiąże się kilka problemów.

Po pierwsze, to nie działa. Użycie jednego słowa kluczowego i tak nie zbliża się nawet do wymaganego poziomu konkurencyjności (szczególnie w przypadku większej liczby fraz kluczowych), a to (dosłownie i w przenośni) leniwe podejście do SEO. Idealnie byłoby użyć narzędzia takiego jak Frase, aby dokładnie zidentyfikować słowa kluczowe, których potrzebujesz na stronie, aby uzyskać dobrą pozycję w rankingu.

Po drugie, zbyt łatwo jest oszukać Google. Kiedy mówisz na przykład „Słowo kluczowe tutaj”, w zasadzie informujesz Google, że strona zawiera to hasło i dlatego prawdopodobnie łatwiej będzie uzyskać dobrą pozycję w rankingu dla tego wyrażenia. Ale co, jeśli ktoś inny powie to samo, z tą różnicą, że nazwie swoją stronę „Słowa kluczowe tutaj”? A co jeśli ktoś inny napisze podobny artykuł, ale użyje innego sformułowania? Krótko mówiąc, im częściej się powtarzasz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będziesz wyglądać trochę spamowo i nienaturalnie dla wyszukiwarek. Jest to coś, czego zawsze chcielibyśmy uniknąć.

Po trzecie, sprawia, że ​​Twoje treści są mniej przydatne. Wyobraź sobie, że masz stronę o nazwie „Jak używać słów kluczowych”. Teraz wyobraź sobie, że napisałeś całą masę artykułów wyjaśniających, jak używać słów kluczowych. Prawdopodobnie straciłbyś wielu czytelników, ponieważ założyliby, że napisałeś już jeden z tych artykułów i nie musisz czytać kolejnego.

Co więc działa? Po pierwsze, upewnij się, że każdy fragment treści, który piszesz, zawiera listę słów kluczowych – główne słowo kluczowe, po którym następują słowa kluczowe pomocnicze. Po drugie, upewnij się, że słowa kluczowe są unikalne. Wreszcie, nie próbuj podstępnie ukrywać słów kluczowych w miejscach, gdzie nie zostaną zauważone. Zamiast tego pozwól czytelnikowi dokładnie wiedzieć, o czym mówisz, upewniając się, że Twój tekst jest jasny, a nie pełen słów kluczowych.

Używanie słów kluczowych do formułowania strategii dotyczącej treści

Tworząc plan content marketingu, jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest znalezienie odpowiednich słów kluczowych. Te słowa określą, gdzie Twoje treści pojawią się w Internecie i jak dobrze będą działać.

Jeśli chcesz zoptymalizować swoją witrynę pod kątem określonych warunków, możesz to zrobić na kilka sposobów. Jedną z opcji jest znalezienie narzędzia takiego jak Eksplorator słów kluczowych i wpisanie słów kluczowych w pasku wyszukiwania. Spowoduje to wyświetlenie listy powiązanych słów kluczowych wraz z ich liczbą wyszukiwań, stawkami CPC i kosztami PPC.

Prawdopodobnie zauważysz, że niektóre z tych słów kluczowych nie są odpowiednie dla Twojej niszy, ale to nie znaczy, że nie powinieneś uwzględniać ich w swoich treściach. Zamiast tego możesz na nie spojrzeć jako na potencjalne możliwości napisania artykułów na tematy podobne do tych terminów. Możesz nawet użyć tych słów kluczowych, aby pomóc w utworzeniu zdania tematycznego w treści tekstu.

Po zidentyfikowaniu słów kluczowych, na których chcesz się skupić, możesz przejść do następnego kroku – tworzenia strategii dotyczącej treści. Strategia dotycząca treści to w zasadzie dokument określający wszystko, co zamierzasz opublikować w swojej witrynie – każdy post na blogu, obraz, film itp.

Na początek upewnij się, że znasz swoich odbiorców i rozumiesz, jakiego rodzaju informacji szukają. Gdy już określisz, jakiego rodzaju treści chcą Twoi odbiorcy, możesz zacząć zastanawiać się, jak uporządkować swoje posty. Na przykład, jeśli Twoi odbiorcy wolą filmy, możesz zdecydować się na utworzenie YouTube kanał i regularnie przesyłaj filmy. Jeśli lubią obrazy, możesz skonfigurować Instagram konto i często publikuj zdjęcia.

Najlepsze w posiadaniu strategii dotyczącej treści jest to, że pomaga uniknąć powtarzania się. Identyfikując typy treści preferowane przez odbiorców, możesz mieć pewność, że nie będziesz publikować w kółko tego samego.

Kontynuując opracowywanie strategii, będziesz chciał śledzić, ile razy Twoje treści są udostępniane na platformach mediów społecznościowych. Możesz skorzystać z narzędzi takich jak Shareaholic aby monitorować Twoją wydajność.

Używanie słów kluczowych do optymalizacji wyszukiwarek (SEO)

Jeśli chodzi o SEO, używanie słów kluczowych pomagających w pozycjonowaniu witryny nie zawsze jest procesem znanym większości specjalistów SEO. Ponadto proces może się różnić w zależności od niszy, tematu i odbiorców.

Ostatecznie jednak używanie słów kluczowych w SEO sprowadza się do jednej rzeczy: upewnienia się, że poruszasz wszystkie odpowiednie tematy, których oczekują Twoi odbiorcy.

W idealnym przypadku należy dokładnie rozważyć, jakie byłoby słowo kluczowe skupiające. Poza tym decydujące znaczenie mają intencje użytkownika. Dokładne określenie intencji użytkownika w odniesieniu do słów kluczowych pomoże Google dokładniej ocenić, co próbujesz zrobić ze swoimi treściami.

Na przykład, jeśli piszesz treść bez kierowania i optymalizacji na słowa kluczowe, Google może losowo odgadnąć, o czym jest Twoja treść. Jednak odpowiednie kierowanie może pomóc Google zrozumieć, czego potrzebuje, aby Twoja strona zajmowała jeszcze wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

A jeśli zastosujesz właściwe kierowanie, możesz w rezultacie osiągnąć znaczny wzrost ruchu na swoim blogu.

Szukaj wolumenu

Często słyszymy o popularności niektórych słów kluczowych. Widzimy liczbę osób, które czegoś szukają. I zastanawiamy się: „Czy moja witryna jest odpowiednia dla tych warunków?”

Ale jest inny sposób spojrzenia na sprawę. Ile osób faktycznie szuka tego, co oferujesz? Nazywa się to „liczbą wyszukiwań”.

Problem polega na tym, że większość witryn nie wie, jak obliczyć liczbę operacji wyszukiwania. Ideą obliczania liczby wyszukiwań jest to, że pomoże Ci to zidentyfikować słowa kluczowe, które dają najlepsze możliwości dla Twojej firmy.

Załóżmy na przykład, że sprzedajesz oprogramowanie SEO. Twój produkt pomaga firmom budować wysokiej jakości linki zwrotne. Jeśli chcesz dotrzeć do tej niszy, musisz określić, jakich słów faktycznie szukają ludzie.

Możesz wejść do Google i wpisać jedno słowo na raz. Możesz też użyć dowolnego narzędzia do badania słów kluczowych, takiego jak AHREF, Google Trends lub Semrush. Wszystkie te opcje mają narzędzia do badania słów kluczowych, dzięki czemu możesz naprawdę zagłębić się w badanie słów kluczowych.

Za pomocą dowolnego z tych narzędzi można wybrać, na których słowach kluczowych się skupić, w zależności od generowanego przez nie ruchu.

Zamiar wyszukiwania

Jeśli sprzedajesz coś w Internecie, prawdopodobnie słyszałeś o zamiarze wyszukiwania. Zamiar wyszukiwania odnosi się do założenia, że ​​wyszukujący aktywnie próbują znaleźć coś konkretnego i dołożą wszelkich starań, aby to zrobić.

Załóżmy na przykład, że szukamy informacji na temat budowy robota sprzątającego. Możemy wpisać „zbuduj odkurzacz automatyczny” i na ekranie wyświetli się kilka różnych produktów. Ale wyobraźmy sobie, że szukamy konkretnie modelu działającego na bateriach. Jeśli zaczniemy wpisywać słowa kluczowe związane z żywotnością baterii, takie jak „żywotność baterii” i „baterie”, prawdopodobnie zauważymy zmianę wyników wyszukiwania. Teraz nie ma już mnóstwa rzeczy do przeczytania; widzimy tylko rzeczy, które odnoszą się bezpośrednio do nas. Dzieje się tak dlatego, że aktywnie poszukujemy czegoś bardziej konkretnego.

Teraz weź ten sam scenariusz i zastosuj go przy zakupie robota odkurzającego. Gdy ktoś szuka hasła „kup robota odkurzającego”, prawdopodobnie chce dokonać zakupu. Mogą chcieć wiedzieć dokładnie, w co się pakują. Nie przejmuje się ceną, nie interesuje ich nawet to, czy kupują odnowioną jednostkę. Im naprawdę zależy na znalezieniu najlepszej możliwej oferty.

Dlatego warto skupić się na słowach kluczowych związanych z intencjami wyszukiwania. Możesz użyć narzędzi takich jak Eksplorator słów kluczowych, aby zidentyfikować często wyszukiwane słowa kluczowe. Po zidentyfikowaniu tych słów kluczowych możesz zoptymalizować witrynę pod ich kątem. Na przykład, gdybyśmy chcieli napisać post na blogu na temat budowy robota odkurzającego, moglibyśmy skierować reklamy na następujące słowa kluczowe:

  • Zbuduj robota sprzątającego
  • Jak zbudować odkurzacz robota
  • Odkurzacze robotów
  • Zrób odkurzacz robota
  • Kup robota odkurzającego

Te słowa kluczowe są bardzo powiązane z tematem naszego wpisu na blogu i pomogą czytelnikom zrozumieć, o czym mówimy, bez konieczności zbyt głębokiego kopania.

Jaka jest rzeczywista wartość słowa kluczowego?

Ludzie często skupiają się na liczbie wyszukiwań i zamiarach związanych ze słowami kluczowymi, nie przestając zastanawiać się, jaka naprawdę jest wartość słowa kluczowego. Zakładają, że skoro słowo kluczowe ma dużą liczbę wyszukiwań, musi być wartościowe. To po prostu nieprawda.

Załóżmy, że sprzedajesz pizzę w Internecie. Możesz zobaczyć wyrażenie kluczowe takie jak „ciasto na pizzę”, którego średnia miesięczna liczba wyszukiwań wynosi 43 000. Gdybyśmy zapytali Cię, czy rozważałbyś zakup jednej z naszych pizzy, mógłbyś odpowiedzieć, że nie. Dlaczego? Ponieważ nic nie wiesz o nas, naszej marce i naszych produktach.

Jeśli jednak sprzedajesz piece do pizzy w Internecie, możesz dowiedzieć się, że szukamy pieca do pizzy i że mieszkamy gdzieś w pobliżu San Francisco. Możesz więc zaoferować nam darmowy piec do pizzy i oboje wygramy.

Spójrzmy teraz na inny przykład. Powiedzmy, że szukamy kogoś, kto pomoże nam w budowie domu. Możemy wpisać „budowniczy domu”. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że to dobre słowo kluczowe, na które warto kierować reklamy. Przecież jest już koniec 2 milionów wyszukiwań hasła „budowniczy domu” miesięcznie. Nie jesteśmy jednak zainteresowani budową domów. Zamiast tego jesteśmy zainteresowani znalezieniem kogoś, kto wie, jak budować domy.

Mamy do Ciebie kilka pytań. Jak myślisz, jakie są nasze szanse na uzyskanie odpowiedzi na to ogłoszenie? Ile pieniędzy prawdopodobnie wydamy? Ile czasu zajmuje dokonanie sprzedaży? I – co najważniejsze – ile jest wart nasz klient?

Odpowiedź na każde pytanie jest inna. Słowo kluczowe o małej liczbie wyszukiwań nie musi oznaczać, że jest bezwartościowe. W rzeczywistości oznacza to po prostu, że być może będziesz musiał trochę ciężej pracować, aby pozyskać ruch w innym miejscu.

Jednak słowo kluczowe o dużej liczbie wyszukiwań jest bez znaczenia, jeśli nie rozumiesz, co ono właściwie reprezentuje. Na przykład, gdybyśmy chcieli sprzedawać pizzę, trudno byłoby nam wybrać „ciasto na pizzę”, ponieważ nie wiedzielibyśmy, czy ktoś, kto szuka pizzy, szuka prawdziwej pizzy, czy też pakowanego ciasta na pizzę do późniejszego ugotowania.

Trudność słowa kluczowego

Trudność słowa kluczowego zależy od liczby jego wyszukiwań, poziomu konkurencyjności rynku i dużej konkurencji. Jeśli jest tylko kilku użytkowników, którzy czegoś szukają, ranking może być łatwy. Jeśli jednak każdego miesiąca szukają tego miliony ludzi, konkurowanie z tymi dużymi graczami może okazać się niemożliwe.

Oto przykład tego, co mamy na myśli:

Załóżmy, że chcesz uzyskać ranking „kalkulatorów spłaty kredytu hipotecznego”. Dowiesz się, że dziennie następuje około 300 wyszukiwań tej frazy. Jest to niska liczba, ponieważ słowa kluczowe o większej liczbie wyszukiwań powodują setki tysięcy wyszukiwań dziennie. Załóżmy jednak, że nadal jest dość konkurencyjny. Przeprowadzasz rozeznanie i widzisz, że istnieją pewne różnice przy ponad kilku tysiącach wyszukiwań miesięcznie. Mogą jednak różnić się celami i być może będziesz musiał nieco dostosować swój artykuł.

Przykładowo: załóżmy, że szukałeś artykułów informacyjnych na temat nieruchomości. Możesz mieć słowa kluczowe, których liczba wyszukiwań wynosi 14 500 miesięcznie. Można to uznać za słowo kluczowe o średniej konkurencji. Możesz prawdopodobnie osiągnąć rankingi dzięki bardzo silnym optymalizacjom i pewnym linkom. Inne słowo kluczowe może mieć liczbę wyszukiwań przekraczającą 35 000. Można to uznać za słowo kluczowe o wysokim poziomie konkurencji. Trudność w uzyskaniu rankingów dla takiego słowa kluczowego jest astronomiczna i może zająć co najmniej rok lub dłużej.

Zasadniczo ogólna zasada jest następująca: im większa trudność słowa kluczowego, tym trudniej będzie uzyskać ranking dla tego konkretnego wyrażenia kluczowego. Jest to słowo kluczowe, które możesz umieścić niżej na liście priorytetów i dodać słowa kluczowe, które mają łatwiejszy ranking, wyżej na liście priorytetów.

Co to jest słowo kluczowe skupiające?

Skupione słowo kluczowe to wyszukiwane hasło, według którego chcesz, aby strona lub produkt był najwyżej oceniany. Na przykład, jeśli sprzedajesz buty w Internecie, możesz użyć słowa kluczowego „buty”. Dzięki temu, gdy ktoś będzie szukać hasła „buty”, Twoja witryna pojawi się na górze listy.

Jeśli optymalizujesz post na blogu, który mówi o blogowaniu, możesz skorzystać ze „wskazówek dotyczących blogowania”. Lub, jeśli prowadzisz sklep sprzedający komputery, możesz użyć „apple macbook pro”. Słowa kluczowe skupiające są ważne, ponieważ pomagają określić, co musi zrobić Twoja strona lub produkt, aby uzyskać dobrą pozycję w rankingu.

Na przykład, jeśli chcesz uzyskać ranking ze względu na „wskazówki dotyczące blogowania”, możesz uwzględnić tematy pomocnicze, takie jak „jak rozpocząć blogowanie”, „najlepsze narzędzia do blogowania” lub „10 najlepszych platform blogowych”. Ważne jest, abyś dostarczał dobrych informacji na ten temat. Jednak musisz także uwzględnić słowa kluczowe, które wspierają Twój temat. Nie jest to prosta sprawa włączenia jednego lub dwóch słów kluczowych. Lub powtarzanie słów kluczowych w kółko.

W ostatnich latach wyszukiwanie ewoluowało. Optymalizacja treści jest bardziej złożona i wymaga optymalizacji wielu warstw, aby uzyskać dobrą pozycję w rankingu, a nie tylko optymalizacji pod kątem jednej konkretnej frazy kluczowej. Tak naprawdę w przypadku niektórych tematów może być konieczne uwzględnienie wielu słów kluczowych, aby artykuł mógł zostać uznany za wiarygodne źródło informacji na dany temat.

Ponadto ukierunkowane słowa kluczowe pomagają dotrzeć do określonych odbiorców. Jeśli więc piszesz o tym, jak zacząć blogować, niekoniecznie przyciągniesz wszystkich, którzy szukają hasła „zacznij blogować”. Jeśli jednak kierujesz swoją działalność do czytelników zainteresowanych założeniem własnego bloga o modzie, prawdopodobnie dotrzesz do znacznie większej liczby odbiorców.

Dlaczego warto używać słowa kluczowego skupiającego uwagę?

Ważne jest, aby używać skupiającego się wyrażenia kluczowego, ponieważ pomaga ono zawęzić zakres tematyczny artykułu. Po wybraniu głównego słowa kluczowego możesz przystąpić do głębszej optymalizacji wspierających słów kluczowych, które wzmacniają temat głównego słowa kluczowego.

Niektórzy uważają, że używanie słów kluczowych to coś, co nie powinno się nigdy więcej powtórzyć. Nie zgadzamy się. Uważamy, że silna optymalizacja obejmuje zarówno słowa kluczowe, jak i encje. Gdybyśmy naprawdę chcieli coś w tym zmienić i oddzielić encje od słów kluczowych, można by argumentować, że słowa kluczowe to coś, co ludzie fizycznie wpisują w pasku wyszukiwania. Inną częścią tego argumentu jest to, że encje są ściśle częścią optymalizacji wykresu wiedzy Google.

Upewniając się, że stosujesz bardziej strategiczne podejście, optymalizujesz pod kątem słów kluczowych i podmiotów o większej liczbie wyszukiwań oraz upewniasz się, że zaznaczyłeś wszystkie odpowiednie pola na froncie optymalizacji, Ty również możesz doświadczyć wyższych rankingów i ruchu.

Jaka jest różnica między słowami kluczowymi a jednostkami?

Główna różnica między słowami kluczowymi a jednostkami polega na tym, że słowa kluczowe to tak naprawdę dowolne słowo z głównego tematu, na którym można skupić się w treści. Wszystko, co nie jest przypadkowym słowem nie związanym z tematem, takim jak to, to, tamto lub coś podobnego. Coś takiego jak „blogowanie” jest uważane za słowo kluczowe głównego tematu. Przeczytaj nasz przewodnik po encjach, aby uzyskać więcej informacji na temat SEO encji.

Byty to jednak inna kula wosku. Są to bardziej nowoczesne sposoby myślenia o słowach kluczowych. Za jednostki uważa się dowolny rodzaj rzeczownika stanowiący część wykresu wiedzy Google. Ten wykres wiedzy to zbiór różnych tematów i wyrażeń opisujących te tematy, które Google uważa za istotne dla określonego zbioru informacji.

Jednostka tej różnicy jest w rzeczywistości znana jako rzeczownik opisujący ludzi, miejsca i rzeczy. Wszystko, co można uznać za osobę, lokalizację lub coś w rodzaju przedmiotu materialnego, można uznać za byt zgodnie z wykresem wiedzy Google.

Bardziej nowoczesne metody SEO koncentrują się na wykorzystaniu zasad wyszukiwania informacji w połączeniu jednostek i słów kluczowych, aby naprawdę zwiększyć skuteczność SEO witryny na stronie.

Badanie słów kluczowych dla SEO jest kluczową częścią każdego procesu SEO

Słowa kluczowe nie zniknęły. Nadal stanowią krytyczny punkt optymalizacji. Chociaż podmioty wprowadziły równanie jako część wykresu wiedzy Google, nadal istnieją pomocnicze słowa kluczowe.

Dbając o to, aby Twoje procesy SEO obejmowały badanie słów kluczowych i odpowiednie optymalizacje, możesz przekształcić swojego bloga w coś, co odniesie sukces.

Korzystając również z badań konkurencji, będziesz w stanie pozostać w gotowości, aby wprowadzać zmiany i dostosowywać się w razie potrzeby do wszystkich aktualizacji algorytmów.

Kiedy planujesz optymalizować swój następny wpis na blogu?