Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Sprawdzone sposoby na zwiększenie ruchu w Twojej witrynie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Sprawdzone sposoby na zwiększenie ruchu w Twojej witrynie

Chcesz zwiększyć ruch w swojej witrynie? Dowiedz się, jak dać się znaleźć w Google, korzystając ze sprawdzonych metod.

Google nagradza tych, którzy tworzą oryginalne treści, zwiększając ruch i zaangażowanie. Oznacza to, że Twoja praca nie kończy się po opublikowaniu wpisu na blogu lub utworzeniu sklepu internetowego.

Jeśli zależy Ci na większym ruchu, powinieneś także zoptymalizować i zadbać o promowanie swoich stron internetowych w odpowiednich kanałach.

Poniższe wskazówki (w dowolnej kolejności) pokazują, jak osiągnąć maksymalny sukces w przyciąganiu docelowego ruchu do Twojej witryny.

Wykonaj poniższe kroki, przetestuj je i zobacz, jak wpływają na wydajność SEO.

Stwórz prawdziwego bloga

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale utworzenie witryny internetowej lub bloga to w rzeczywistości świetny sposób na zwiększenie ruchu w witrynie. Możesz zastosować tę metodę w przypadku każdego rodzaju działalności, niezależnie od tego, czy sprzedajesz produkty w Internecie, czy świadczysz usługi.

Każda firma potrzebuje bloga – szczególnie w przypadku branż, które dobrze nadają się do regularnych, długich treści. Ta część jest niezbędna.

Pierwszym krokiem jest znalezienie niszy, która Cię interesuje. Może to być wszystko, od szkolenia psów po ulepszanie domu. Gdy już znajdziesz coś, co Ci się podoba, zacznij pisać o tym na swoim blogu.

Nie musisz mieć dyplomu dziennikarstwa, aby stworzyć odnoszący sukcesy blog. Tak naprawdę większość osób piszących blogi w ogóle nie jest dziennikarzami. Po prostu lubią dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Możesz nawet założyć bezpłatne konto WordPress, jeśli jeszcze go nie masz. Następnie po prostu zarejestruj się w usłudze blogowej, takiej jak Tumblr lub Medium.com. Witryny te umożliwiają łatwe dodawanie zdjęć i filmów do Twoich postów.

Gdy już uruchomisz swojego bloga, możesz rozpocząć jego promocję w mediach społecznościowych. Zacznij od opublikowania linków do swojego nowego bloga na Facebook, TwitterLinkedIn, Pinterest, Instagramitp.

Następnie, gdy zyskasz przyczepność, możesz rozszerzyć swoje wysiłki na wpływowe osoby w społeczności, na której opiera się Twój blog.

Niebo jest stamtąd granicą.

Twórz oryginalne, długie treści o znacznej wartości

W ostatnich latach coraz większe znaczenie zyskują treści w dłuższej formie. Powód? Ponieważ działa lepiej niż krótkie treści, jeśli chodzi o optymalizację wyszukiwarek. Ale tutaj nie chodzi tylko o liczbę słów. To zły sposób myślenia o tym. Właściwym sposobem myślenia o tym jest głębia treści: jak dogłębnie chcesz napisać na swój temat?

Kiedy udostępniasz informacje w mediach społecznościowych, zwykle ograniczasz się do 140 znaków lub mniej. To za mało miejsca, aby zapewnić czytelnikom znaczącą wartość, chociaż może się to zdarzyć i zdarza się.

Jednak w poście na blogu długa treść daje dużo miejsca na opowiedzenie historii. A historie są tym, co sprawia, że ​​ludzie czytają.

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu ruchu organicznego, musisz skupić się na tworzeniu wartościowych treści.

Oto kilka sposobów na rozpoczęcie:

  • Pisz artykuły na inne strony internetowe. Istnieje wiele różnych typów witryn internetowych. Niektóre skupiają się na wiadomościach, inne zaś na konkretnych niszach.
  • Niektóre witryny są bardzo popularne, więc możesz podjąć dodatkową pracę, oferując im pisanie.
  • Jest mnóstwo niezależnych pisarzy, którzy chcieliby zarabiać, pisząc dla innych firm. Wszystko, co musisz zrobić, to rozejrzeć się i znaleźć kogoś, kto jest skłonny Ci zapłacić.
  • Pisz posty na stronach internetowych organów branżowych (jest to coś innego niż blogowanie gościnne). Wielu blogerów zawsze poszukuje świeżych treści. Oferując, że napiszesz dla nich, możesz pomóc im zwiększyć grono odbiorców.

Jest to sytuacja korzystna dla obu stron, ponieważ oni skorzystają na większym ruchu, a Ty zyskasz na zwiększeniu widoczności.

Rozpocznij podcast

Podcasty to kolejny świetny sposób na tworzenie oryginalnych treści.

Podcast to w zasadzie wersja audio webinaru. Ludzie często słuchają podcastów zamiast oglądać prezentacje wideo.

Jeśli więc chcesz zwiększyć ruch w swojej witrynie, powinieneś rozważyć założenie podcastu. Możesz nagrać siebie rozmawiającego na dowolny wybrany temat.

A kiedy prześlesz swój podcast do iTunes, Google Play, Stitcher, Spotify, SoundCloud itp., będziesz mógł go promować za pomocą wszystkich tych kanałów.

Twórz kursy online oparte na wideo

Kursy wideo to także świetny sposób na generowanie ruchu w Twojej witrynie. Są podobne do e-booków, ponieważ oferują dużą wartość w doskonałej cenie (lub droższej, w zależności od niszy).

Możesz sprzedawać te kursy na platformach takich jak Udemy, Teachable, Skillshare i CreativeLive. Po przesłaniu kursu na każdą platformę możesz go promować za pomocą płatnych kampanii reklamowych.

Możesz nawet użyć YouTube reklamy promujące Twoje filmy. Umożliwi to dotarcie do potencjalnych klientów, którzy już wykazali zainteresowanie Twoją niszą.

Gdy stworzysz odbiorców tych kursów i będą oni nadal zadowoleni z tego, co oferujesz, w naturalny sposób zyskasz linki, ruch i wpływ.

Może to również ostatecznie skutkować wzrostem rankingów w wyszukiwarkach.

Wykonaj techniki SEO na stronie

Techniki SEO na stronie obejmują takie elementy, jak optymalizacja tagu tytułowego, metaopisu, tagów alt, tagów alt obrazu, szybkości ładowania strony, struktury linków wewnętrznych i wielu innych.

Czynniki te odgrywają ogromną rolę w określeniu, czy użytkownicy klikną i przejdą do Twojej witryny.

Optymalizując swoje strony, zasadniczo dajesz im największą możliwą szansę na znalezienie przez wyszukiwarki.

Po zoptymalizowaniu stron możesz rozpocząć ich promowanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, marketingu e-mailowego i innych kanałów online.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas tworzenia treści jest to, że musisz zapewnić wartość swoim czytelnikom.

Jeśli nie dasz im czegoś przydatnego, nie przeczytają Twojego artykułu, nie mówiąc już o udostępnieniu go.

Jeśli masz trudności ze znalezieniem pomysłów na tematy postów na blogu, spróbuj przeprowadzić burzę mózgów dotyczącą pomysłów opartych na Twojej niszy.

Na przykład, jeśli sprzedajesz karmę dla psów, możesz porozmawiać o różnych typach psów, wskazówkach dotyczących szkolenia psa lub czymkolwiek innym związanym z psami.

Lub, jeśli sprzedajesz produkty odchudzające, możesz porozmawiać o zdrowych przepisach, planach treningowych lub wszelkich innych informacjach, które pomogą ludziom schudnąć.

Następnie, po utworzeniu treści, możesz ją masować i dodać odpowiednie SEO na stronie. Korzystając z aplikacji takich jak Surfer SEO lub Frase, możesz zidentyfikować, o czym mówią najpopularniejsze wyniki wyszukiwania i wplecić w artykuł te tematy, które są dla Twoich czytelników najciekawsze.

Regularnie publikuj posty w mediach społecznościowych

Media społecznościowe odgrywają znaczącą rolę w generowaniu ruchu w Internecie. Korzystaj z witryn takich jak Quora, Reddit, Facebook, TwitterLinkedIn i YouTube do promowania wpisów na blogu, filmów i innych przydatnych treści z Twojej witryny.

Oprócz regularnego publikowania postów pamiętaj o interakcji ze swoimi obserwatorami. Odpowiadaj na komentarze, odpowiadaj na pytania i nawiązuj kontakt z fanami.

Ten rodzaj ruchu nazywany jest ruchem odsyłającym do Twojej witryny i może skutkować dużymi zyskami.

Jeśli na tym etapie nie jest to oczywiste, należy powiedzieć: nie można po prostu stworzyć świetnej treści i pozwolić jej tam siedzieć, tak aby ludzie jej nie znaleźli.

Zamiast tego kluczowe jest regularne promowanie nowych treści w mediach społecznościowych.

To działanie nie tylko zwiększy ruch, ale także zwróci większą uwagę na Twoje treści. Im więcej oczu będziesz mieć na swoich treściach i im częściej będziesz wchodzić w interakcje z krytycznymi wpływowymi osobami, tym większe prawdopodobieństwo, że zdobędziesz potrzebne linki zwrotne.

Na początku może się to wydawać nudne, zwłaszcza na początku, ale nie rozpaczaj. To się opłaci w dłuższej perspektywie.

Wykazanie się znajomością tematu

Podczas pisania treści możesz wykazać się znajomością tematu na kilka sposobów. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest użycie modelu piasty i szprychy podczas tworzenia stron.

Użyjmy tego przykładu: załóżmy, że piszesz stronę o ciężarówce Ford Ranger na swoim blogu o samochodach. Chciałbyś napisać około 15-20 wspierających stron ze szprychami na powiązane tematy, takie jak części do samochodów ciężarowych Ford Ranger, konserwacja samochodów ciężarowych Ford Ranker oraz posty na temat każdej części, która w razie potrzeby zostałaby zainstalowana w ciężarówce Ford Ranger.

Ogólny proces wygląda następująco: piszesz stronę centrum, która szerzej omawia temat w dłuższym poście na blogu. Następnie wszystkie Twoje pomocnicze „strony ze szprychami” będą wyczerpująco omawiać dany temat, wykorzystując frazy z długim ogonem i informacje na Twój temat.

Wykorzystuje wewnętrzną strukturę linków, która pomaga organizować i grupować strony wokół siebie, dzięki czemu prawidłowo rozprowadzasz uprawnienia w całej witrynie.

Kieruj reklamy na frazy kluczowe

Nie zapomnij zbadać i kierować najczęściej wyszukiwanych fraz kluczowych. Chociaż niekoniecznie należy kierować reklamy na słowa kluczowe o dużej liczbie postów w przypadku każdego postu, należy kierować reklamy na odpowiednie słowa kluczowe, które przyniosą pewien ruch.

Prawdą jest również, że Google nie raportuje wszystkiego i że możesz przegapić niektóre cenne słowa kluczowe, jeśli skupisz się wyłącznie na większej liczbie wyszukiwań.

Ważne jest, aby znaleźć równowagę między słowami kluczowymi generującymi ruch a słowami kluczowymi z długim ogonem, które prawdopodobnie przyniosą wartość Twojej witrynie.

Nie zapomnij uwzględnić wspierających słów kluczowych z długim ogonem

Słowa kluczowe o większym ruchu i krótkim ogonie mogą być wyszukiwane częściej, ale nadal trudniej jest uzyskać dla nich pozycję w Google.

Posiadanie strategii długiego ogona w ramach swojego miksu pozwala szybciej osiągać rankingi, a także większą ekspozycję w wyniku wyższych rankingów.

Ponadto Twoje usługi i produkty można uznać za wyszukiwania bardziej długoterminowe, ponieważ są bardziej niszowe.

Błędem byłoby ignorowanie tych słów kluczowych i skupianie się wyłącznie na krótkich ogonach o większym wolumenie.

Strategicznie dodawaj słowa kluczowe do treści

Równie ważne, jak uwzględnianie słów kluczowych w treści, jest również ważne, aby strategicznie dodawać słowa kluczowe do treści.

Frase może pomóc Ci rozwiązać ten problem, upewniając się, że trafiłeś w słowa kluczowe w swoim poście, zgodnie z analizą najlepszych wyników wyszukiwania przeprowadzoną przez tę aplikację.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że optymalizujesz i koncentrujesz się na tematach, których ludzie faktycznie szukają.

Upewnij się tylko, że uzupełniłeś swój post oryginalną treścią i cennymi spostrzeżeniami, dzięki czemu będzie bardziej wyjątkowy niż inny post.

Oceniaj swoje filmy wideo na YouTube

Wdrożenie procesu, w którym oceniasz swoje filmy YouTube promowanie witryny to świetny sposób na zwiększenie ruchu z # światowych2 wyszukiwarka.

Jednym z kluczowych wskaźników, które YouTube do oceny Twoich filmów, jednak jest duże zaangażowanie.

Takie czynniki, jak liczba wyświetleń, polubienia/nielubienia, czas oglądania Twojego filmu i CTR (współczynnik klikalności) są ważnymi czynnikami wpływającymi na YouTube uważa.

Jak długo użytkownik pozostaje aktywny YouTube jest jednym z jego czynników o najwyższym priorytecie.

Podczas oceniania filmów na YouTube i zyskać większą ekspozycję, YouTube wynagrodzi Cię widocznością.

YouTube jest ważne, ponieważ w dalszym ciągu jest istotnym czynnikiem wpływającym na jakość ruchu. Statysta np. podaje, że 77 procent użytkowników Internetu w wieku 15–35 lat używają YouTube jako główne źródło konsumpcji treści wideo.

Zmień przeznaczenie swoich treści

Jeśli masz trudności z wymyśleniem nowych pomysłów na tworzenie treści, nie martw się. Czy wiesz, że możesz zmienić przeznaczenie istniejących treści?

Możesz wykorzystać wpis na blogu, który cieszy się dobrą opinią, przekształcić go w białą księgę i rozszerzyć go o więcej danych, statystyk i informacji wspierających Twój temat.

Możesz wziąć post na blogu i przekształcić go w film, promując go dalej YouTube i generowanie większego ruchu dzięki Twojemu filmowi.

Możesz wykorzystać post na blogu i przekształcić go w infografikę, korzystając z infografiki, aby odpowiedzieć na częste pytania na ten temat w mediach społecznościowych.

Możesz nawet umieścić kilka wpisów na blogu na swój temat i przekształcić je w e-book, w którym zaprezentujesz swoją wiedzę.

Nie ma ograniczeń, gdzie można się udać, jeśli możesz zmienić przeznaczenie swoich treści, poszerzyć swoją wiedzę i pokazać swoim obserwującym, na co naprawdę Cię stać.

Aktualizuj stare posty i optymalizuj według opinii osób, które również pytają

Możesz także zaktualizować swoje stare posty na blogu i zoptymalizować je pod kątem dodatkowych pytań, które ludzie mogą zadawać w Google, odwołując się do fragmentów, które ludzie zadają.

Aktualizując swoje stare posty na blogu, dodajesz świeże, bardziej istotne informacje.

Dodajesz także dodatkową wartość dla nowych potencjalnych klientów, ponieważ najprawdopodobniej staną się oni powracającymi gośćmi Twojego bloga, gdy zobaczą, że regularnie aktualizujesz swoje posty.

Ta technika sprawdza się dobrze, gdy masz do dyspozycji ładne repozytorium starszych postów, zgromadziłeś znacząco dużą liczbę obserwujących w mediach społecznościowych i subskrybentów bloga, a Twój blog istnieje już od kilku lat.

Relacja w mediach i budowanie linków PR

Zdobycie rozgłosu w mediach dla Twojej marki to świetny sposób, aby upewnić się, że Twoja witryna będzie przyciągać uwagę i promować ją wśród właściwych osób.

Nazywa się to „zarobkowym zasięgiem mediów” i można go wykorzystać do rzeczywistego zwiększenia ruchu i zwiększenia ogólnej świadomości marki w witrynie. Pomoże Ci to również wygenerować świetne opinie na temat Twojej witryny.

Jest to także wspaniały sposób na zwiększenie wiarygodności strony trzeciej, potwierdzając, że Twoja firma jest doskonałym zasobem, i pomaga w dalszym zwiększaniu Twojej wartości jako eksperta oraz kompetentnego i szanowanego profesjonalisty w swojej dziedzinie.

Napisz zwięzłe i interesujące nagłówki

Jeśli naprawdę chcesz mieć pewność, że Twój blog będzie generował powracający ruch, napisz zwięzłe i interesujące nagłówki.

Są one o wiele lepsze niż nudne nagłówki, które niczym nie przypominają. Nudne nagłówki nudzą czytelników, są nieciekawe w czytaniu i nie oddają tego, co próbujesz przekazać.

Lepiej będzie, jeśli wrzucisz swoje treści do generatora AI, napiszesz je z dnia na dzień i zakończysz.

Właśnie dlatego generatory sztucznej inteligencji prawdopodobnie w najbliższym czasie nie zastąpią ludzi: tworzenie świetnych nagłówków to ludzki talent.

Być może pewnego dnia kreatywny, przedsiębiorczy profesjonalista stworzy program AI, który będzie w stanie pisać zwięzłe i interesujące nagłówki.

Jednak obecnie generatory treści AI wymagają szeroko zakrojonego sprawdzania faktów i nadal potrzebują zaangażowania człowieka, aby ich treści działały.

Konkluzja: Bądź kreatywny, tworząc tytuły, aby przyciągnąć uwagę użytkowników.

Generowanie ruchu na najwyższym poziomie nie jest trudne

Wymaga to jednak wykonania i konsekwencji. A rezultaty, które osiągasz, oznaczają, że było warto.

Tworzenie treści w stałym tempie i skali nie jest trudne, co pomoże Ci osiągnąć wyższe rankingi i ruch.

Trudne jest jednak poświęcenie. I zachować tę spójność.

Jeśli jest coś, co Google nagradza, to zaangażowanie i konsekwentne publikowanie treści.

Nie myśl o tym, jak możesz oszukać Google. Zamiast tego zastanów się, w jaki sposób możesz codziennie dostarczać wartość swoim czytelnikom. I jak możesz udostępnić tę wartość Google.

Dzięki temu Google Cię za to pokocha.

Jak planujesz zwiększyć ruch w swojej witrynie?

Table of Contents