Coraz popularniejsze staje się pisanie dłuższych postów lub artykułów na blogu. Dotrzymanie podanej liczby słów w zadaniu zawsze wydaje się być przeszkodą zarówno dla studentów, jak i nowych blogerów.
W przypadku większości z nich problem polega na tym, że przekraczają określoną liczbę słów, ale są też uczniowie, którzy mają trudności z osiągnięciem minimalnej liczby słów w piśmie.
Być może zamiar nie pisania za dużo skutkuje pisaniem mniej. Ale pisanie mniejsze niż podany margines jest równie niedopuszczalne.
Kolejnym czynnikiem, który powoduje, że studenci i blogerzy piszą mniej niż liczba słów, jest unikanie wykorzystywania niepotrzebnych informacji w gazecie lub na blogu. Każdy wie, że zbyt wiele informacji może odwrócić uwagę czytelnika od głównego tematu.
Aby uniknąć takiego scenariusza, zarówno studenci, jak i blogerzy często piszą mniej. Żaden z tych powodów nie będzie jednak traktowany jako wymówka, dlatego lepiej zwiększyć długość, niż przesłać artykuł lub wpis na blogu, który nie zawiera wystarczającej liczby słów.
Pisanie więcej
Powiedziawszy to, musisz pamiętać, że nie możesz być pismo puch, aby Twoje dokumenty były długie. Puch zakłóca przepływ czytelników i wywiera zły wpływ.
Dodatkowo, puch w treści może nawet doprowadzić do utraty punktów. Dodane informacje muszą być zgodne z resztą artykułu i nie mogą się powtarzać. Powtarzające się treści będą monotonne, a ich nadmiar może poważnie wpłynąć na jakość artykułu lub bloga.
Wszystko to może na razie wydawać Ci się zagmatwane, więc czytaj dalej. Na tym blogu przeczytasz o wskazówkach, które pomogą Ci wydłużyć Twoje artykuły lub wpisy na blogu.
Najlepsze sposoby na zwiększenie długości postów i artykułów na blogu
Długość postu jest kluczowym elementem każdej wysokiej jakości pracy akademickiej lub wpisu na blogu. Twój redaktor lub profesor może powiedzieć Ci, że przeczytałeś pytanie i że jesteś w stanie spełnić wymagania, jeśli zastosujesz się do zaleceń dotyczących rozmiaru.
Dodatkowo pokazuje, ile przemyśleń i wysiłku włożyłeś w proces pisania. Ważne jest, aby w artykule uwzględnić doskonały materiał bez powtarzalności ponieważ nigdy nie chcesz przekroczyć wymaganej liczby słów i stron w ostatecznej wersji roboczej.
Próbując wymyślić, jak przedłużyć post na blogu lub esej, łatwo jest zostać przytłoczonym. Jeśli chcesz napisać lepszy, dłuższy post na blogu lub esej, zapoznaj się z tymi prostymi wskazówkami, jak wydłużyć swoją pracę.
Skorzystaj z przykładów W przypadku dłuższych postów na blogu
Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przy ustalaniu sposobu przedłużenia eseju, jest przejrzenie przedstawionych twierdzeń. Wróć i poszukaj zaproponowanych koncepcji. Czy podałeś przykłady na poparcie swoich argumentów?
Jeśli tak nie jest, rozważ włączenie badań potwierdzających Twoje twierdzenie. Wydłuży to Twój post na blogu, a także wzmocni argumenty.
Jeszcze lepiej, podaj kilka przykładów dla każdej koncepcji! Twoja praca będzie dłuższa, ponieważ wykładowca będzie pod wrażeniem, że twierdzenia są uzasadnione.
Przejdź przez wprowadzenie i zakończenie
To normalne, że pomysły rodzą się w trakcie pisania. Jeśli zaczniesz od wprowadzenia, wskazane jest jego przejrzenie i sprawdzenie, czy zawarłeś wszystkie istotne informacje, które pomogą czytelnikowi zrozumieć Twój punkt widzenia.
Przeglądając wnioski, upewnij się, że podsumowałeś główne koncepcje i podałeś zalecenia dotyczące rozwiązania problemu. Jeśli uważasz, że nie udało Ci się tego osiągnąć, wróć i dokonaj niezbędnych zmian.
Używaj słów i wyrażeń do przejścia między pomysłami
Włączenie słów przejściowych do prozy jest bardziej organiczną metodą jej wydłużenia. Umożliwia płynne przejście z jednego tematu do drugiego, jednocześnie delikatnie prowadząc odbiorców.
Dodatkowo wydłużą Twój tekst. To sytuacja korzystna dla obu stron. Rozważ uwzględnienie w swoim tekście niektórych z poniższych informacji:
- Oczywiście
- Mając na uwadze, że
- Demonstrowanie tego
- Prawdę powiedziawszy
- Mając to na uwadze
- Jednakże
- W tych okolicznościach
- Podobnie
- Z drugiej strony
- W związku z tym
- Podobnie
Użyj cytatów
Najprawdopodobniej użyłeś już cytatów w swoim poście na blogu lub w artykule. Chociaż dodanie cytatów do Twojej pracy zwiększy liczbę słów i wzmocni Twoją tezę, unikaj robienia tego arbitralnie.
Jeśli brakuje Ci słów, sprawdź ponownie materiały źródłowe i sprawdź, czy nie przegapiłeś jakichś wnikliwych cytatów. Jeśli chcesz zapewnić czytelnikowi większe wsparcie dla swojej tezy, możesz przeprowadzić nieco więcej badań, aby sprawdzić, czy są jakieś dodatkowe źródła, które możesz dodać.
Chociaż dłuższe cytaty nie zawsze są lepsze, możesz chcieć przedłużyć niektóre z już zawartych wierszy, jeśli znajdziesz się w trudnej sytuacji.
Lisa, inspiruj się do rozwoju
Wypróbuj odwrotne konspekty
Pomocną wskazówką, która pomoże ci ulepszyć pisanie, jest próba konspektu w odwrotnej kolejności. Po skończeniu pracy utwórz konspekt w oparciu o treść, którą już stworzyłeś. Ten proces może pomóc w zidentyfikowaniu obszarów, w których należy dodać więcej szczegółów i zmienić układ stron, aby zapewnić lepszy przepływ.
Jeśli jakaś kwestia wymaga dalszego wyjaśnienia, skorzystaj z okazji, aby poszerzyć swój tekst. Rozważ także podzielenie długich akapitów na osobne, aby bardziej szczegółowo opisać każdy pomysł.
Spójrz na monit
Jeśli masz trudności z napisaniem długiego tekstu, spróbuj ponownie przeczytać monit. Upewnij się, że odpowiedziałeś na wszystkie pytania czytelnika i użyłeś przekonującego języka na poparcie swoich argumentów.
Nie spiesz się i upewnij się, że spełniłeś wszystkie wymagania. Jeśli nie, rozważ dodanie większej ilości treści, aby zwiększyć długość swojego dokumentu lub bloga, co również będzie wystarczające na liście wymagań.
Przeczytaj post na głos
Wyobraź sobie, że napisałeś pracę, nad którą spędziłeś niezliczone godziny, szukając i pisząc. Myślisz, że wykonałeś świetną robotę, ale nie jesteś do końca pewien, czy wyłapałeś wszystkie błędy.
Tutaj przydaje się głośne czytanie artykułu. Choć może się to wydawać dziwne, może pomóc Ci zidentyfikować błędy gramatyczne lub składniowe, które mogłeś przeoczyć podczas cichej korekty.
Ponadto podczas czytania na głos możesz odkryć, że niektóre zdania można przeformułować, aby poprawić ich przejrzystość lub płynność. Może się okazać, że poprawienie tych błędów spowoduje nieznaczne wydłużenie długości artykułu, ale warto zadbać o to, aby Twoje pomysły były jasne i dobrze wyrażone.
Co więcej, głośne czytanie artykułu może pomóc Ci określić, czy w danym akapicie podałeś wystarczającą ilość informacji. Jeśli zdasz sobie sprawę, że tak nie jest, po prostu dodaj więcej, aby wydłużyć zdanie.
Często czytam je na urządzeniu mobilnym, aby znaleźć inne rodzaje błędów.
Porozmawiaj o tym ze swoim redaktorem
Ponieważ zbliża się termin przesłania dłuższego wpisu na blogu lub artykułu, niezbędne jest uzyskanie informacji zwrotnej od redaktorów lub profesorów. Zazwyczaj są oni dostępni, aby przejrzeć Twoją pracę, a umówienie się na spotkanie lub przybycie do pracy to doskonała okazja do omówienia pracy i otrzymania konstruktywnej krytyki.
Twój redaktor/instruktor może dostarczyć cennych informacji na temat skuteczniejszego reagowania na wyzwanie, co może również pomóc w napisaniu bardziej wszechstronnego i dobrze napisanego, dłuższego postu lub artykułu na blogu.
Skorzystanie z tej szansy na udoskonalenie swojej pracy może zadecydować o różnicy między dobrym a doskonałym tekstem, więc nie wahaj się zwrócić się o pomoc do nich.
Podsumowanie: dłuższe posty na blogu
Te wskazówki to wypróbowane i przetestowane metody. Korzystając z nich, uczniom i blogerom udało się wydłużyć czas pisania zadań. Krótko mówiąc, pamiętaj o podaniu większej ilości informacji, ale nie powinny one się powtarzać i muszą mieć sens tak samo, jak reszta zadania.
Szczerze mówiąc, opanowanie tej umiejętności może zająć ci trochę czasu, ale ćwicz dalej. Wraz z coraz większą praktyką wszystko to stanie się naturalne w Twoim pisaniu. Czy ostatnio pisałeś dłuższe posty na blogu lub artykuły? Chętnie zapoznam się z doświadczeniami i wynikami uzyskanymi dzięki tej metodzie.
Właściciel w Inspire To Thrive, Inc.
Lisa uwielbia pomagać innym rozwijać się w Internecie za pośrednictwem mediów społecznościowych, blogów i SEO. Po co nam wiedza, jeśli nie można się nią dzielić z innymi?
Ma ponad 30-letnie doświadczenie w marketingu/reklamie i 11-letnie doświadczenie w marketingu treści, mediach społecznościowych, blogowaniu i SEO.
Możesz ją kupić eBook o Twitterze na Amazonie.
Najnowsze wpisy Lisy Sicard (zobacz wszystkie)