Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

W jaki sektor przetwarzania w chmurze powinniśmy inwestować?

Przetwarzanie w chmurze przykuło uwagę szerokiej gamy firm, a nawet użytkowników domowych podczas epidemii wirusa koronowego. Firmy, które zdecydowały się zwiększyć swoją obecność cyfrową i zaoferować większość swoich tradycyjnych usług online.

W przypadku przetwarzania w chmurze firmy były zmuszone do wykonywania większości swoich działań biznesowych zdalnie, zgodnie z protokołami zdrowotnymi. Ta stosunkowo stara technologia w pełni wykorzystała swoje rzeczywiste zastosowania. Podczas gdy firmy stopniowo wracają do warunków sprzed pandemii, rozwiązania chmurowe budzą obawy organizacji tak samo jak rok temu. Pokazuje to sondaż Gartnera dyrektorzy generalni firm IT uważa, że ​​chmura to jedna z czołowych technologii, która w ciągu najbliższych kilku lat odegra istotną rolę we wzroście gospodarczym.

W miarę jak coraz więcej organizacji będzie zmierzać w kierunku pierwszej strategii chmury, możemy spodziewać się nowych możliwości, lepszej wydajności, skalowalności i dostosowywania od dostawców usług w chmurze (CSP), będących głównymi graczami na wielomiliardowym rynku Chmura obliczeniowa rynek.

Nie ignorują ich po prostu. Forrester Research przewiduje, że era chmur ogólnopublicznych dobiegła końca, a do 2022 r. możemy spodziewać się rozwoju chmur specjalnego przeznaczenia. Z kolei Gartner przewiduje, że chmury rozproszone będą się rozwijać. Są to chmury zaprojektowane na zamówienie dla organizacji i firm.

W tym artykule przyjrzymy się najbardziej krytycznym przetwarzaniom w chmurze trendy, w przypadku których inwestycja się opłaci. To zwrot dla firm działających w chmurze przetwarzanie danych oznacza większą rentowność, a dla profesjonalistów oznacza atrakcyjniejsze możliwości zatrudnienia.

Wirtualizacja jest kluczowym elementem przetwarzania w chmurze.

Infrastruktura technologiczna i klucz do sukcesu przetwarzania w chmurze to wirtualizacja. Wirtualizacja oznacza podzielenie serwera fizycznego na wiele serwerów logicznych. Kiedy serwer fizyczny jest podzielony na partycje, każdy serwer logiczny zachowuje się jak serwer fizyczny i może niezależnie uruchamiać system operacyjny i aplikacje. Jeśli więc zainwestujesz we wdrażanie wirtualizacji lub ucząc się wirtualizacji jako ekspert w dziedzinie przetwarzania w chmurze, osiągniesz dobry zysk.

Najlepsze formy oferują duże firmy, takie jak Wimoyuer i Microsoft usługi wirtualizacyjne. Oni zapewniają przedsiębiorstwom możliwość korzystania z serwerów wirtualnych firm zamiast komputerów osobistych do przechowywania danych i przetwarzania danych. Rozwiązania te są szybkie i oszczędne oraz zapewniają odpowiednią moc obliczeniową w zależności od potrzeb użytkowników.

Wirtualizacja jest pomocna dla twórców oprogramowania i osób odpowiedzialnych za testowanie aplikacji, ponieważ umożliwia programistom pisanie kodu działającego w różnych środowiskach i, co ważniejsze, upraszcza proces testowania kodu. Wirtualizacja znajduje zastosowanie w następujących obszarach:

  1. Sieć wirtualizacja

  2. serwer wirtualizacja

  3. Wirtualizacja powierzchni magazynowej

Wirtualizacja sieci

  • Sposób łączenia zasobów w sieci poprzez podzielenie dostępnej przepustowości na kanały, z których każdy jest niezależny i może być przypisany do konkretnego serwera lub urządzenia.

Wirtualizacja pamięci masowej

  • Zintegruj fizyczną przestrzeń dyskową wielu sieciowych urządzeń magazynujących tak, jakbyś pracował z jednym urządzeniem magazynującym. Tutaj przestrzeń magazynowa jest zarządzana za pomocą centralnej konsoli. Wirtualizacja pamięci masowej jest powszechnie stosowana w sieciach opartych na architekturze SAN.

Wirtualizacja serwerów

Wiadomo, że wirtualizacja jest przyczyną rosnącej ekspansji przetwarzania w chmurze i rozkwitu tej technologii w 2022 roku. Wirtualizacja serwerów oznacza abstrakcję zasobów serwera, takich jak procesory, pamięć główna, system operacyjny itp., z perspektywy użytkowników serwera. Celem serwera wirtualizacja jest udoskonalenie koncepcji współdzielenia zasobów, zmniejszenie obciążenia i złożoności obliczeń z punktu widzenia użytkowników.

Czynnik, który do tego doprowadził wirtualizacja w świecie Chmura obliczeniowaCo ważne, po stronie oprogramowania nie brakuje braków sprzętowych. W prostych prototypach komputery PC mogą wykorzystywać pamięć wirtualną, aby zrekompensować brak wystarczającej ilości pamięci głównej w systemie. Mówiąc dokładniej, użyj miejsca na dysku twardym jako tymczasowego zamiennika pamięci głównej. Zwykle dysk twardy ma więcej miejsca niż pamięć. Chociaż dyski wirtualne są wolniejsze niż pamięć rzeczywista, jeśli są odpowiednio zarządzane, stanowią odpowiedni zamiennik.

Obliczenia kratowe

Przetwarzanie w chmurze to kolejna ważna technologia, którą warto poznać. Włączając klimatyzator lub dowolne urządzenie elektryczne w domu, nie zastanawiasz się, skąd pochodzi energia elektryczna potrzebna do włączenia urządzeń ani w jaki sposób dostarczany jest prąd niezbędny do zasilania sprzętu elektronicznego. Energia elektryczna, którą otrzymujemy w domu, dociera do naszego domu poprzez sieć przesyłową, która obejmuje elektrownie, transformatory, linie energetyczne i stacje przesyłowe. Elementy te współdziałają ze sobą, tworząc sieć energetyczną.

Podobnie technologia przetwarzania w chmurze odnosi się do infrastruktury, która łączy zasoby obliczeniowe, takie jak komputery PC, serwery, stacje robocze i elementy pamięci masowej, i umożliwia użytkownikom dostęp do potrzebnej im pomocy poprzez wdrożenie najprostszego mechanizmu komunikacji.

Grid Computing to oprogramowanie pośredniczące (Ware‌) służące do synchronizowania i łączenia różnych źródeł technologii informatycznych w sieci. Technologia ta jest wykorzystywana głównie w badaniach naukowych i na uniwersytetach w celach edukacyjnych.

Wyobraźmy sobie na przykład grupę studentów architektury pracujących nad różnymi projektami, ale tylko niektórzy z nich mają dostęp do określonych narzędzi i oprogramowania do projektowania. Musimy więc opracować rozwiązanie, aby wszyscy uczniowie mogli otrzymać potrzebne narzędzia.

W większości przypadków przetwarzanie w chmurze i przetwarzanie sieciowe są mylone. Oba mają prawie tę samą funkcjonalność, ale każdy robi to w oparciu o konkretną architekturę. Aby rozwiązać ten problem, w sieci kampusowej umieszcza się oprogramowanie projektowe, tak aby wszystkie komputery podłączone do sieci uczelni miały do ​​niego dostęp, a studenci mogli z niego korzystać przy realizacji swoich projektów.

Różnice pomiędzy obiema technologiami obejmują:

  • Chmura obliczeniowa jest znane i stosowane głównie jako rozwiązanie umożliwiające optymalne wykorzystanie zasobów serwerowych.
  • Przetwarzanie sieciowe wykorzystuje istniejące zasoby i wzajemnie połączone systemy komputerowe, aby osiągnąć wspólny cel.
  • Chmura obliczeniowa jest modelem scentralizowanym.
  • Obliczenia siatkowe to zdecentralizowany model, w którym obliczenia są wykonywane w inny sposób.
  • Chmura to zbiór serwerów, które zazwyczaj należą do jednej, konkretnej firmy.
  • Sieć to zbiór komputerów połączonych w taki sposób, że użytkownicy mogą dzielić łączną moc zasobów.
  • Chmura oferuje więcej aplikacji, z których najważniejsze to hosting, obsługa baz danych itp.
  • Sieć kratowa oferuje ograniczone usługi, wykorzystywane głównie w ośrodkach edukacyjnych.
  • Duża organizacja zazwyczaj zapewnia przetwarzanie w chmurze.
  • Przetwarzanie siatkowe może łączyć zasoby dostępne różnym organizacjom. Jednak zdarza się to rzadko ze względu na różne względy.

Natywny w chmurze

Jeśli nie masz informacji nt natywna chmura, Sugeruję przeszukanie Internetu, aby zobaczyć, ile uwagi poświęca się dużym firmom. Prawie wszyscy analitycy tak uważają natywna chmura znajdzie się w centrum uwagi w 2022 roku i stanie się jedną z głównych strategii w świecie chmur.

Instytut Forrester przewiduje, że penetracja kontenerów wzrośnie z 33% w 2021 r. do 42% w 2022 r., a prawie połowa dużych firm będzie wykorzystywać kontenery do działalności zawodowej, ponieważ technologii opartych na chmurze.

Przeniknął wszystkie obszary technologii, od big data po sztuczną inteligencję i Internet rzeczy. Gartner przewiduje, że do 2025 r. natywne platformy chmurowe będą podstawą ponad 95% aktywności online, w porównaniu z niecałymi 30% w 2021 r.

„Firmy i programiści odchodzą od podejścia opartego na kontenerach i maszynach wirtualnych (VM) na rzecz tworzenia i wdrażania aplikacji w kontenerach” – powiedział Lee Sastra, główny analityk w firmie Forrester.

Kontenery są łatwiej dostępne do koordynowania i skalowania niż maszyny wirtualne, ponieważ można to zrobić na różne sposoby. Dlatego spodziewamy się, że w nadchodzących latach kontenery będą traktowane jako zamiennik maszyn wirtualnych.

Można na przykład mieć dedykowany system koordynacji kontenerów, ale widzimy przyjęcie innych powiązanych technologii, takich jak Cobrantis. Z drugiej strony konwergencja chmury i Internetu Rzeczy będzie większa niż dotychczas. Jednak budując aplikacje IoT w chmurze, trzeba zwrócić uwagę na ważne punkty, takie jak przechowywanie, szyfrowanie i przetwarzanie danych. Zazwyczaj twórcy aplikacji pytają, czy lepiej przechowywać dane w chmurze, czy na urządzeniu IoT?

Urządzenia IoT są zoptymalizowane pod kątem gromadzenia i przesyłania danych do chmury w zależności od kilku czynników. Zwykle nie mają zasobów wewnętrznych potrzebnych do gromadzenia i przechowywania danych w dłuższej perspektywie. Kolejną krytyczną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo informacji, które są statyczne. Niektóre dane są wrażliwe i łatwe do zidentyfikowania, dlatego należy zastosować unikalne metody ich zabezpieczenia, jedną z nich jest szyfrowanie. Pamiętaj, że podczas szyfrowania wystąpi większy żużel.

Zwykle eksperci nie zalecają szyfrowania czegokolwiek. Jest to konieczne, jeśli przenosisz dane medyczne z urządzenia IoT do chmury, ale dane statystyczne i publiczne nie wymagają szyfrowania. Na szczęście dostawcy usług w chmurze, ze względu na swoje potężne zasoby przetwarzania, starają się, aby ten żużel nie wpłynął negatywnie na doświadczenie klienta.

SASE poprawia działanie mechanizmów bezpieczeństwa

Zmienia się sposób wdrażania mechanizmów bezpieczeństwa. Wraz z postępującą cyfryzacją organizacji wykorzystanie SASE Rośnie liczba rozwiązań architektonicznych opartych na połączeniu oprogramowania sieciowego (SD-WAN) i technologii bezpieczeństwa sieci. Według Gartnera przyszłością świata bezpieczeństwa jest usługa bezpiecznego dostępu brzegowego ( SAZA ) przy zastosowaniu scentralizowanego podejścia do dystrybucji.

Wraz ze wzrostem wykorzystania usług hipercentrycznych rośnie również liczba aplikacji hipercentrycznych. SAZA KORZYŚCI Nie chodzi tylko o łatwy dostęp do zasobów. Eliminuje problemy związane z tradycyjnymi technologiami i zapewnia specjalistom ds. bezpieczeństwa znaczące nowe możliwości, dzięki którym mogą sprostać wymaganiom dynamicznego dostępu stworzonego przez transformację cyfrową.

Ponadto zapewnia bezpieczny dostęp do super-gorących usług użytkownikom w różnych lokalizacjach geograficznych. Szacuje się, że około 40% klientów korzystających z sieci ogólnosieciowych opartych na oprogramowaniu będzie w pełni korzystać z SASE rozwiązania do 2024 r. W 2020 r. odsetek ten wyniósł blisko 35%.

Infrastruktura dla innowacji biznesowych

Według Gartnera przetwarzanie w chmurze doprowadzi w ciągu najbliższych kilku lat do powstania nowych modeli biznesowych. Dostarczając atrakcyjne aplikacje, chmura eliminuje znaczną część zakłóceń w biznesie, pozwala na wdrożenie nowego modelu biznesowego, który jest w pełni kompatybilny z chmurą, zapewnia automatyczne gromadzenie i ekstrakcję danych oraz pozwala na odkrywanie potencjalnych możliwości. Na przykład firma transportowa skupiająca się na logistyce może uzyskać ubezpieczenie B2B.

Osiągnięcie tak atrakcyjnego podejścia zajmie co najmniej kilka lat, ale proces ten już się rozpoczął i wkrótce będziemy świadkami ekscytujących osiągnięć w tej dziedzinie, a jednym z nich jest życie pozagrobowe.

„W technologii zachodzą różne zmiany, które prowadzą do powstania nowego pojęcia zwanego technologiami biznesowymi” – mówi Gartner. Technologiem biznesowym nie jest specjalista, którego dziedzina pracy jest bezpośrednio związana z informatyką lub którego miejscem pracy jest komórka informatyczna organizacji. To osoba, która odgrywa rolę w dziedzinie technologii informatycznych i jest po prostu Citizen Developerem.

Programista obywatelski to pracownik lub specjalista, który tworzy wartościowe usługi na użytek własny lub innych osób, korzystając z narzędzi niezabronionych przez działy IT lub jednostki biznesowe. Jak sama nazwa wskazuje, pomysł jest taki, że przyszłe aplikacje będą montowane i montowane przez ludzi, którzy z nich korzystają, co stanowi znaczącą zmianę technologiczną. Mówiąc ściślej, obywatel rozwijający się odnosi się do świata postprogramowego.

Jest to osoba, która odgrywa rolę w dziedzinie technologii informatycznych i jest po prostu Citizen Developerem.

Programista obywatelski to pracownik lub specjalista, który tworzy wartościowe usługi na użytek własny lub innych osób, korzystając z narzędzi niezabronionych przez działy IT lub jednostki biznesowe. Jak sama nazwa wskazuje, pomysł jest taki, że przyszłe aplikacje będą montowane i montowane przez ludzi, którzy z nich korzystają, co stanowi znaczącą zmianę technologiczną.

Mówiąc ściślej, obywatel rozwijający się odnosi się do świata postprogramowego. Jest to osoba, która odgrywa rolę w dziedzinie technologii informatycznych i jest po prostu Citizen Developerem.

Programista obywatelski to pracownik lub specjalista, który tworzy wartościowe usługi na użytek własny lub innych osób, korzystając z narzędzi niezabronionych przez działy IT lub jednostki biznesowe. Jak sama nazwa wskazuje, pomysł jest taki, że przyszłe aplikacje będą montowane i montowane przez ludzi, którzy z nich korzystają, co stanowi znaczącą zmianę technologiczną. Mówiąc ściślej, obywatel rozwijający się odnosi się do świata postprogramowego.

Jak sama nazwa wskazuje, pomysł jest taki, że przyszłe aplikacje będą montowane i montowane przez ludzi, którzy z nich korzystają, co stanowi znaczącą zmianę technologiczną. Mówiąc ściślej, obywatel rozwijający się odnosi się do świata postprogramowego. Jak sama nazwa wskazuje, pomysł jest taki, że przyszłe aplikacje będą montowane i montowane przez ludzi, którzy z nich korzystają, co stanowi znaczącą zmianę technologiczną.

Mówiąc ściślej, obywatel rozwijający się odnosi się do świata postprogramowego.

Użyj, aby osiągnąć cele organizacyjne. Dla programistów obywatelskich nie zdefiniowano żadnych konkretnych złożonych umiejętności ani wiedzy specjalistycznej. Są to jednak pracownicy organizacji. Gartner radzi organizacjom, aby przyjęły rozwijające się podejście obywatelskie, zamiast szukać „technologii informatycznych w cieniu” i zawsze starać się identyfikować i eliminować narzędzia, których pracownicy używają w organizacji z dala od oczu, aby czerpać z niej potencjalne korzyści.

Jeśli szukasz nowych narzędzi lub rozwiązań usprawniających swój biznes, zadaj sobie pytanie, jak efektywnie wykorzystać koncepcję technologów biznesowych. Wizja, jaką widzimy na przyszłość, polega na stworzeniu nowego rodzaju aplikacji, którą będą tworzyć ludzie z minimalną wiedzą programistyczną.

Dokładniej, do 2025 roku blisko 70% aplikacji, z których korzystają pracownicy organizacji, będzie zbudowanych w oparciu o tę koncepcję. Powyższe podejście pozwala organizacjom na korzystanie z niestandardowych, specyficznych dla organizacji aplikacji i pozwoli im uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną nad konkurencją.

ostatnie słowo

Analitycy zalecają, aby kadra kierownicza wyższego szczebla zmieniła sposób myślenia w zakresie IT z kontroli na zarządzanie adaptacyjne, biorąc pod uwagę trendy w zakresie przetwarzania w chmurze. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje chmura, radzą liderom IT, aby poważnie potraktowali DUPS i pomyśleli o przygotowaniu zintegrowanych zespołów.

Tylko stosując się do zaleceń i przewidywań będziesz miał szansę zachować dystans od konkurencji i w pełni wykorzystać nowe możliwości, jakie dadzą Ci istotne trendy chmurowe w roku 2022.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=