Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

10 popularnych przykładów aplikacji SaaS [Proven Strategies]

10 popularnych przykładów aplikacji SaaS [Proven Strategies]

Oprogramowanie jako usługa to jeden z najbardziej podziwianych i akceptowanych modeli biznesowych, który zwiększa zyski dla firmy i użytkowników, tworząc sytuację korzystną dla obu stron. Gartner przewiduje że wydatki użytkowników końcowych na usługi chmury publicznej osiągną w 2021 r. 396 miliardów dolarów. Prognozuje się, że w 2022 r. liczba ta wzrośnie o 21,7% do 482 miliardów dolarów, z czego około 171 miliardów dolarów ma zostać przypadających na SaaS.

Od tworzenia oprogramowania po branżę rozrywkową i finansową, rozwiązania do tworzenia aplikacji SaaS obejmują prawie każdą niszę i możesz dziś zobaczyć wiele przykładów aplikacji SaaS wokół siebie. Zanim zagłębimy się w popularne przykłady SaaS i ich firm, najpierw zrozummy, czym dokładnie jest model Software-as-a-Service i dlaczego tak wiele firm chce w niego inwestować!

Co to jest aplikacja SaaS (oprogramowanie jako usługa)?

Istnieją głównie 3 usługi chmurowe – SaaS, PaaS i IaaS, z których SaaS jest najpopularniejszy. Nazywa się to modelem opartym na chmurze, w którym prace konserwacyjne oprogramowania, w tym aktualizacje, dostarczanie, improwizacje itp., są wykonywane przez organizację operacyjną.

Użytkownicy muszą jedynie płacić opłatę abonamentową miesięcznie lub rocznie. Wiele popularnych usług opartych na SaaS jest dostępnych bezpłatnie z pewnymi ograniczeniami, takimi jak Dysk Google i Slack.

Dlaczego usługi tworzenia aplikacji SaaS stały się tak popularne?

Teraz musisz się zastanawiać, dlaczego te aplikacje SaaS i usługi tworzenia aplikacji SaaS są tak wymagające.

Cóż, najbardziej niesamowitą cechą internetowych aplikacji SaaS jest to, że nie tylko Ty, ale wszyscy na świecie mogą uzyskać dostęp do informacji o Twoich danych, po prostu się logując. Oznacza to, że nie musisz już przechowywać danych na dysku twardym swojego komputera.

Brzmi niesamowicie, prawda? Z oprogramowania może korzystać każdy, kto ma połączenie z Internetem i dane logowania.

Rzeczywiście, zwłaszcza w tym bezprecedensowym czasie rozprzestrzeniania się Covid-19, te aplikacje SaaS ogromnie się rozwinęły, aby sprostać potrzebom zdalnych grup roboczych.

Na poniższym wykresie możesz zobaczyć wzrost liczby samych aplikacji do czatów wideo w obliczu blokady.

Oprócz tej zalety przechowywania danych w chmurze, która jest bardzo istotna dla zdalnych zespołów, przyjrzyjmy się innym zaletom, które czynią te rozwiązania do tworzenia aplikacji SaaS jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

  • Niski koszt początkowy: – Jeśli chcesz opracować własne oprogramowanie, z pewnością będzie Cię to kosztować fortunę i głęboko w kieszeni, jeśli chcesz dodać złożone funkcje.

  • Krótszy czas: – Aplikacje SaaS mogą zaoszczędzić ogromną ilość czasu, ponieważ wszystkie aktualizacje i improwizacje są pobierane przez usługodawcę. Dzięki temu możesz skupić się na swojej podstawowej działalności, nie martwiąc się o najnowsze osiągnięcia technologiczne.

  • Skalowalność: to kolejna istotna cecha modelu SaaS dla małych firm, które borykają się z częstymi zmianami w swoich procesach. Ponieważ wszystkie aplikacje SaaS są oparte na subskrypcji, możesz elastycznie zmieniać swój plan tak, aby odpowiadał Twoim potrzebom.

  • Wypróbuj i używaj: – Większość marek i dostawców premium zawsze oferuje bezpłatną wersję próbną korzystania z aplikacji SaaS. Płać więc tylko wtedy, gdy rozwiąże to Twój problem i zaspokoi Twoje potrzeby, w przeciwnym razie po prostu wyprowadź się i znajdź alternatywę, nie marnując ani grosza.

Potrzebujesz pomysłu na swoją aplikację SaaS? Przeczytaj nasz blog, aby dowiedzieć się więcej

Przeczytaj to tutaj

10 popularnych przypadków tworzenia aplikacji SaaS

Przejdźmy teraz od razu do popularnych przykładów aplikacji SaaS i zobaczmy, jak te duże marki i start-upy zrewolucjonizowały branżę IT, dostarczając najskuteczniejsze i najlepiej prosperujące aplikacje SaaS.

Oto 10 popularnych przykładów SaaS:

1. Siła sprzedaży

Prawdopodobnie jest to najbardziej akredytowany CRM oparty na chmurze (zarządzanie relacjami z klientami), którego celem jest zwiększenie sprzedaży organizacji poprzez zarządzanie wszystkimi potencjalnymi i potencjalnymi klientami w jednym miejscu.

Dzięki tak ogromnej bazie użytkowników i klientom od dziesięciu lat ta amerykańska firma jest szanowanym przykładem aplikacji SaaS, które zapewniają rentowne zyski wielu małym i średnim firmom dzięki ich elitarnym paradygmatom sprzedaży.

USP: Platforma premium oferująca kompleksowe rozwiązania do zarządzania relacjami z klientami i zarządzania siłami sprzedaży.

Rok wprowadzenia: 1999

Dochód: 33,954 miliardów dolarów (2022)

Oficjalna strona internetowa: Siły sprzedaży

2. Powiększenie

Pandemia zmusiła nas do korzystania z wirtualnych platform spotkań, a świat przyjął Zoom, platformę do wideokonferencji, z otwartymi ramionami. Niezależnie od tego, czy są to zajęcia edukacyjne, spotkania zawodowe czy spotkania osobiste, Zoom stał się istotną częścią naszego życia.

Dzięki solidnej platformie chmurowej Zoom umożliwia użytkownikom organizowanie wirtualnych spotkań, konferencji, seminariów internetowych i wydarzeń. Posiada wiele łatwych w obsłudze funkcji, takich jak udostępnianie ekranu, czat na żywo, kontrola administracyjna itp. Pandemia wyciągnęła na powierzchnię wiele firm zajmujących się komunikacją wideo, ale płynne działanie Zoom i łatwy w obsłudze interfejs.

USP: wszechstronna platforma komunikacji wideo z zaawansowanymi funkcjami i niezwykle prostym interfejsem.

Rok wydania: 2011

Dochód: 4,527 miliardów dolarów (2023)

Oficjalna strona internetowa: Powiększenie

3. Aplikacja Google

Dzięki różnorodności aplikacji SaaS oferowanych przez lidera wyszukiwarek Google faktycznie uczynił świat lepszym miejscem dla firm niezależnie od grupy demograficznej i domen.

Obecnie znany jako G Suite, oferuje aplikacje, których nie trzeba przedstawiać, takie jak Gmail, Dokumenty Google, Arkusze Google, Dysk Google itp. Ponieważ znasz prawie wszystkie przykłady SaaS, wyraźnie widzisz znaczenie tego typu SaaS. aplikacje, bez których nie możesz spędzić dnia w biurze.

USP: Dzięki kompleksowej linii produktów AG Suite oferuje kompleksowy ekosystem dla osób fizycznych, małych firm i przedsiębiorstw. Dostępność na wszystkich urządzeniach i łączność z systemem Android wyróżniają go na tle konkurencji.

Rok wydania: 2006 (pierwsze wydanie)

Dochód: 305,63 miliardów dolarów (2023 – Google Cloud)

Oficjalna strona internetowa: G Suite

4. Luźno

Slack to kolejny wybitny przykład rozwiązań do tworzenia aplikacji SaaS. Jest to w zasadzie platforma komunikacji biznesowej oferująca szeroki zakres usług.

Obejmuje to prywatne wiadomości, a także dyskusje grupowe, gdzie wszystkie dostępne opcje udostępniania plików są wspierane przez ochronę prywatności i pełne bezpieczeństwo szyfrowania.

USP: Slack oferuje idealny sposób komunikacji i współpracy tam, gdzie poczta e-mail jest zbyt duża (zbyt formalna), a aplikacje do przesyłania wiadomości są zbyt nieformalne. Prosty interfejs użytkownika i integracja z różnymi aplikacjami sprawiają, że jest to wirtualna siedziba wielu firm.

Rok wydania: 2013

Dochód: 273 mln USD (2023)

Oficjalna strona internetowa: Luźny

5. HubSpot

To kolejny CRM, który koncentruje się na marketingu przychodzącym, ale w ostatnim czasie zaoferował szereg różnych procesów sprzedażowych, takich jak marketing w mediach społecznościowych i zarządzanie treścią.

HubSpot znalazł się w centrum uwagi w 2014 roku po uruchomieniu DARMOWEGO CRM, który oferuje wiele niesamowitych funkcji i integruje się z Gmailem i Microsoft Office.

Dzięki bazie klientów obejmującej 120 krajów Hubspot jest znany jako jedna z najlepszych aplikacji SaaS i stanowi doskonały przykład SaaS dla firm, które chcą ulepszyć swoje procesy przychodzące dzięki inteligentnym postępom technologicznym.

USP: Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika HubSpot oferuje firmom świetny sposób na automatyzację działań marketingowych i sprzedażowych. Zapewnia łatwy dostęp do wszystkich istotnych informacji, dzięki czemu klienci mogą podejmować świadome decyzje marketingowe i sprzedażowe.

Rok wydania: 2006

Dochód: 2,17 miliarda dolarów (2023)

Oficjalna strona internetowa: Punkt centralny

6. Kupuj

Shopify to kompleksowe rozwiązanie sklepu e-commerce dla wszystkich sprzedawców detalicznych, którzy chcą sprzedawać swoje produkty online. Ten CMS (system zarządzania treścią) oferuje elastyczne plany, które pozwalają małym i średnim firmom stworzyć prostą statyczną stronę internetową, a także złożoną i wysoce funkcjonalną witrynę e-commerce.

Ze względu na gwałtowny wzrost zakupów online i ogromne zapotrzebowanie na witryny e-commerce, ta kanadyjska firma znalazła się na liście najlepszych przykładów aplikacji SaaS dla sprzedawców detalicznych chcących budować swoją obecność w Internecie.

USP: umożliwia osobom bez doświadczenia w kodowaniu konfigurowanie platform e-commerce z wbudowanymi funkcjami SEO, dostępem do aplikacji i integracją z wieloma bramkami płatniczymi.

Rok wydania: 2006

Dochód: 7,06 miliarda dolarów (2023)

Oficjalna strona internetowa: Shopify

7. SAP Concur

Kolejna amerykańska firma SaaS, która w pełni automatyzuje usługi zarządzania podróżami i wydatkami. Możesz cyfrowo sprawdzić swój arkusz wydatków i sprawdzić bilety lotnicze, opłaty hotelowe itp. na wyciągnięcie ręki.

Jest to bardzo przydatne w przypadku osób często podróżujących, które mogą zlecić całe zadanie temu systemowi automatyki. Concur był początkowo niezależną firmą SaaS, ale później został przejęty przez SAP w 2014 roku za 8,3 miliarda dolarów.

Rozwiązując prosty problem podróżujących, ten przykład SaaS pokazuje, jak łatwe może być wdrożenie modelu SaaS z kilkoma prostymi usługami tworzenia aplikacji SaaS, które mogą sprawić, że proces będzie płynniejszy.

USP: Concur pomaga organizacjom skutecznie zarządzać wydatkami, skupiając pracowników i kierownictwo na tym samym poziomie. Jest to platforma oparta na chmurze, która może działać w Internecie, smartfonie lub tablecie.

Rok wprowadzenia: 1998

Dochód: 31 miliardów euro (2023)

Oficjalna strona internetowa: Zgadzać się

8. Adobe Kreatywne

Kreatywna chmura Adobe to raj dla projektantów, ponieważ łączy w sobie aplikacje do projektowania graficznego, projektowania stron internetowych oraz edycji zdjęć i wideo.

Początkowo działał na platformie AWS (usługi internetowe Amazon), ale później został przeniesiony na Microsoft Azure w ramach nowej umowy. Korzystają z tego prawie wszyscy projektanci. Adobe Creative Cloud jest prawdziwym przykładem aplikacji SaaS, które wzmacniają pozycję społeczności projektantów.

USP: Daje twórcom dostęp do wielu kreatywnych aplikacji, takich jak Photoshop, Acrobat DC, Premiere Pro i Illustrator. Uzyskaj dostęp do tysięcy czcionek, współpracuj ze swoim zespołem i dołącz do społeczności.

Rok wprowadzenia: 2000

Dochód: 11,5 miliarda dolarów (2023)

Oficjalna strona internetowa: Cegła suszona na słońcu

9. Netflix

Netflix Inc. to amerykańska usługa przesyłania strumieniowego będąca firmą zajmującą się subskrypcją i produkcją. Oferuje szeroką gamę wielokrotnie nagradzanych programów telewizyjnych i filmów, a także anime i filmów dokumentalnych na różnych podłączonych urządzeniach. Netflix jest uważany za największą markę rozrywkową i medialną na świecie, z ogromną liczbą użytkowników na całym świecie.

Rozpoczęli swoją działalność od licencjonowania wypożyczania płyt DVD pocztą. Usługa strumieniowego przesyłania multimediów i wideo na żądanie została uruchomiona w 2007 roku. Siedziba Netflix znajduje się w Los Gatos w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii.

USP: Cała propozycja wartości Netflix opiera się na możliwości oferowania klientom wysokiej jakości rozrywki przez cały dzień, każdego dnia. To obietnica obejmująca dostęp do szerokiego katalogu treści, w tym różnorodnych treści. Zapewnia streaming na żądanie, 24-godzinny dostęp, bez reklam.

Rok wprowadzenia: 1997

Dochód: 33,7 miliarda dolarów (2023)

Oficjalna strona internetowa: Netflixa

10. Atlassian Jira

Opracowana przez Atlassian, firmę zajmującą się tworzeniem aplikacji SaaS, Jira jest bardzo przydatną aplikacją SaaS dla programistów i kierowników projektów, którzy chcą śledzić przepływ pracy w projektach tworzenia oprogramowania i zarządzać nim.

Był bardzo popularny, gdy pojawiła się koncepcja „Agile Project Management” i Jira pozwoliła mu realizować ten sam proces. Jira jest rzeczywiście mocnym przykładem SaaS, który ułatwia paradygmaty tworzenia oprogramowania.

USP: Jira jest odpowiednia dla różnych typów użytkowników, takich jak programiści, menedżerowie projektów, inżynierowie, specjaliści nietechniczni itp. Integracja z oprogramowaniem innych firm umożliwia sprawne zarządzanie projektami.

Rok wydania: 2002

Dochód: 3,5 miliarda dolarów (2023)

Oficjalna strona internetowa: Atlassian Jira

Końcowe przemyślenia

SaaS to nowy sposób działania. Pozwalają dotrzeć do szerszego grona odbiorców, szybko uruchamiać aplikacje i upraszczać prowadzenie działalności biznesowej. Oprogramowanie SaaS pozwala skoncentrować się na podstawowej działalności, unikając kłopotów związanych z konserwacją i aktualizacjami. Dlatego w ostatnich latach liczba agencji zajmujących się rozwojem SaaS wzrosła prawie trzykrotnie.

Zapewniają stałe przychody ze strony dostawców oprogramowania. Otwiera to możliwości szybszych cykli wydawniczych, regularnych aktualizacji, silniejszych relacji z klientami i wydajniejszej konserwacji. Można więc śmiało powiedzieć, że SaaS przynosi korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. Dopóki mamy Internet, istnieje tylko jeden sposób, aby nadążyć za popytem na SaaS.

Często zadawane pytania

Skąd mam wiedzieć, czy Twoja agencja rozwoju SaaS jest najlepsza dla mojego projektu?

Thinkitive zbudował wiele aplikacji SaaS dla swoich klientów z różnych branż. Możesz wyświetlić nasz profil na naszej stronie i porozmawiać z naszym kierownikiem projektu, aby uzyskać nasze portfolio rozwiązań do tworzenia aplikacji SaaS.

Czy tworzenie aplikacji SaaS jest odpowiednie dla mojej firmy?

Do rozwiązania pomysłu na biznes można zastosować kilka technologii. Najlepiej omówić swój pomysł ze specjalistą, aby uzyskać odpowiednie wskazówki dotyczące wymagań dotyczących projektu.

Ile kosztuje zatrudnienie programistów SaaS?

Przeciętny programista SaaS zatrudniony w dobrej firmie zajmującej się tworzeniem aplikacji SaaS kosztuje około 20-25 dolarów. Ostateczny koszt zależy jednak od zamierzonego zastosowania i funkcji, które chcesz do niego dodać.