7 Aplikacje ograniczające i monitorujące użycie telefonu na Androidzie

Większość aplikacji zainstalowanych na naszych telefonach bombarduje nas powiadomieniami i czyni nas nieproduktywnymi. Na szczęście w Sklepie Play jest kilka świetnych aplikacji, które pomagają ograniczyć i monitorować użycie telefonu na urządzeniach z Androidem. Te aplikacje pozwalają skupić się na pracy i prowadzić szczęśliwsze i zdrowsze życie.

Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy jesteśmy prawdopodobnie winni korzystania z naszych smartphones więcej niż powinniśmy. Jednak może być trudno po prostu zignorować telefon przez cały dzień. Te aplikacje pozwalają oczyścić umysł i skupić się na wykonywanym zadaniu, blokując zapobieganie rozpraszaniu uwagi przez telefon.

Dlatego bez zbędnych ceregieli sprawdźmy je 7 aplikacje, które zwiększają produktywność, zapewniając narzędzia do ograniczania i monitorowania użytkowania telefonu. Możesz także sprawdzić 3 najlepsze bezpłatne liczniki produktywności dla Androida.

ActionDash: Cyfrowe dobre samopoczucie

ActionDash Digital Wellbeing

ActionDash to jedna z najlepszych alternatyw dla cyfrowej aplikacji Google Wellbeing. Większość telefonów z Androidem wprowadzonych na rynek w tym roku ma na pokładzie Digital Wellbeing. Istnieją jednak miliony urządzeń na starszych wersjach Androida. Dlatego ActionDash jest jedną z najlepszych aplikacji do ograniczania i monitorowania użytkowania telefonu. Pomaga sprawdzić czas spędzany na każdej aplikacji, a także umożliwia śledzenie powiadomień.

Jeszcze bardziej interesujące jest to, że możesz ustawić limity użytkowania aplikacji. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy czują stałą potrzebę sprawdzania aplikacji takich jak Instagram. Co więcej, możesz nawet sprawdzić wykorzystanie telefonu przez cały tydzień. Możesz także użyć funkcji trybu ostrości, aby zablokować określoną aplikację lub aplikacje.

7 Aplikacje ograniczające i monitorujące użycie telefonu na Androidzie 1

Sprawdź: zainstaluj Google Pixel 3Cyfrowe dobre samopoczucie na dowolnym Androidzie

Odblokuj zegar

Odblokuj aplikację Zegar, aby ograniczyć użycie

To nie jest aplikacja, która bezpośrednio ogranicza korzystanie z telefonu przez blokowanie powiadomień lub ograniczenie korzystania z aplikacji. Jednak po prostu wyświetla liczbę odblokowań telefonu w ciągu dnia jako tapetę na żywo. Nie ma żadnych fantazyjnych kolorów ani wariantów tapety na żywo.

Aktywna tapeta ma szary kolor tła, a tekst jest biały. Dlatego za każdym razem, gdy odblokujesz telefon, licznik będzie się sumował. Chociaż może się to wydawać sztuczką, odgrywa rolę psychologiczną. Ciągle będziesz w stanie zobaczyć liczbę odblokowań telefonu, co może zniechęcać do korzystania z urządzenia. Odblokuj zegar jest częścią inicjatywy Google Digital Wellbeing.

7 Aplikacje ograniczające i monitorujące użycie telefonu na Androidzie 2

My Flip

Ograniczamy użycie telefonu

Oto aplikacja, która ma naprawdę interesującą koncepcję. My Flip jest przeznaczony do użytku w grupie, aby zniechęcić uczestników do korzystania z ich telefonów. Jest to idealny eksperyment, który możesz wypróbować jako rodzina lub nawet z grupą przyjaciół. Oczywiście, każdy uczestnik musi pobrać aplikację. Poczekaj, aż wszyscy się połączą, a następnie przestaw przełącznik.

Telefon zostanie automatycznie zablokowany i możesz go odłożyć i kontynuować swoje zadania. Jednak jeśli jakiś uczestnik odblokuje telefon, sesja zostanie zakończona. Następnie możesz sprawdzić swoje wyniki i tego, który członek zakończył sesję, używając swojego telefonu. To jest eksperymentalna aplikacja od Google Creative Lab. My flip to naprawdę jedna z najlepszych aplikacji do monitorowania zużycia telefonu na Androidzie i zmniejszania go.

7 Aplikacje ograniczające i monitorujące użycie telefonu na Androidzie 3

Dzień

Monitor użytkowania telefonu w trybie dziennym

Jeśli często przeszkadzają Ci powiadomienia w telefonie, musisz sprawdzić Daywise. Ta aplikacja zwiększająca produktywność blokuje te nieznośne powiadomienia. I pokazuje tylko powiadomienia, gdy je zaplanujesz. W ten sposób możesz ustalić określony czas, kiedy chcesz sprawdzić wszystkie otrzymane powiadomienia.

Ponadto, aby uniknąć utraty ważnych wiadomości, możesz wybrać kilka kontaktów i dodać je do listy VIP. Zasadniczo pozwala to na wyświetlanie powiadomień od tych kontaktów w dowolnym momencie. Możesz nawet spersonalizować powiadomienia. W ten sposób masz możliwość całkowitego zablokowania powiadomień z niektórych aplikacji.

7 Aplikacje ograniczające i monitorujące użycie telefonu na Androidzie 4

Las: Pozostań skupiony

Limit lasu i monitorowanie użycia telefonu

Ta fajna aplikacja pozwala skupić się na zadaniu i zwiększyć wydajność. To, co wyróżnia go spośród wielu podobnych aplikacji, to sposób koncentracji. Aplikacja pozwala sadzić nasiona w lesie. Ale jeśli opuścisz aplikację, aby korzystać z innej aplikacji, twoje drzewo umrze. Pomaga to ograniczyć i monitorować użycie telefonu.

Jeśli jednak naprawdę nie możesz się doczekać ograniczenia korzystania z telefonu, zobaczysz, że nasiono wyrasta na drzewo. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić licznik czasu dla zadania, które chcesz wykonać, i odłożyć telefon. Pojawia się kilka zachęcających zwrotów przypominających o skupieniu się na zadaniu, a nie na telefonie. Aby zachować spójność, możesz nawet pobrać rozszerzenie przeglądarki dla Google Chrome.

7 Aplikacje ograniczające i monitorujące użycie telefonu na Androidzie 5

Sprawdź: najlepsze dodatki i rozszerzenia Gmaila, aby zwiększyć wydajność

Morph – eksperyment cyfrowego dobrego samopoczucia

Aplikacja Morph, aby zmniejszyć użycie telefonu

Morph to kolejna fajna cyfrowa aplikacja Google do monitorowania dobrobytu, która pozwala monitorować użycie telefonu na Androidzie. Aplikacja działa zasadniczo jako program uruchamiający, który pokazuje tylko te aplikacje, których potrzebujesz na podstawie czasu lub miejsca. Najpierw musisz skonfigurować aplikację i podzielić aplikacje na kategorie według ich typu. Na przykład możesz wybrać aplikacje do pracy, takie jak OneNote, Dysk Google, Microsoft Office i tak dalej. Następnie wybierasz czas lub miejsce, kiedy i gdzie aplikacje powinny być dostępne.

Po skonfigurowaniu podstaw będziesz mógł bezproblemowo korzystać z potrzebnych aplikacji w wymaganym czasie w określonym miejscu. Pozwala to uniknąć otwierania aplikacji społecznościowych lub aplikacji do przesyłania strumieniowego podczas pracy. Oczywiście musisz włączyć usługi lokalizacyjne, aby funkcja geolokalizacji działała. To fajna koncepcja, którą musisz wypróbować, jeśli rozprasza Cię aplikacja na telefonie.

7 Aplikacje ograniczające i monitorujące użycie telefonu na Androidzie 6

Sprawdzić: 3 Najlepsze aplikacje do skanowania dokumentów dla Androida

Digitox: Cyfrowe dobre samopoczucie

Aplikacja do obsługi telefonu Digitox

Digitox to kolejna świetna alternatywa cyfrowego dobrego samopoczucia, która pozwala zmniejszyć i monitorować użycie telefonu w systemie Android. Aplikacja zasadniczo działa dokładnie tak, jak ActionDash lub Cyfrowe dobre samopoczucie Google. Dlatego kwestią preferencji jest wybór aplikacji. Niemniej jednak Digitox pozwala zobaczyć liczbę odblokowań urządzenia. I nawet pokazuje szczegóły użycia aplikacji oraz całkowitą liczbę powiadomień, które otrzymujesz w ciągu jednego dnia.

Dzięki wszystkim szczegółowym informacjom możesz odpowiednio ograniczyć i monitorować użycie telefonu. Aplikacja zapewnia dostęp do poprzedniego 7 dane o zużyciu dni. Pozwala to zrozumieć, czy poprawiasz lub nadal używasz tego samego wzorca użytkowania. Digitox można pobrać i używać bezpłatnie. Możesz jednak zapłacić, aby odblokować kilka dodatkowych funkcji.

7 Aplikacje ograniczające i monitorujące użycie telefonu na Androidzie 7

To są 7 aplikacje zalecamy wypróbowanie, aby poprawić, a nawet wyleczyć uzależnienie od smartfona. Możesz jednak łatwo zastąpić większość tych aplikacji. W związku z tym od Ciebie zależy, czy podejmiesz inicjatywę, aby poprawić i utrzymać kontrolę nad użytkowaniem smartfona.

Czytaj dalej: Jak automatycznie wyłączać muzykę po określonym czasie