Casper App: A Snapchat Alternative

Jedną z rzeczy, które nadal denerwują użytkowników Snapchata, jest niemożność zapisać ich ulubiony materiał z aplikacji, zanim zniknie na zawsze. Dla wielu wydaje się to niesprawiedliwe, dlatego rodzą się aplikacje takie jak Casper – alternatywy dla Snapchata, które wykorzystują sukces giganta mediów społecznościowych.

Chodzi o to, że większość z nich nie jest rzeczywistymi „alternatywami” w najściślejszym znaczeniu tego słowa, ponieważ żadna inna aplikacja nie jest wystarczająco duża, aby konkurować z Snapchatem na własnej murawie z własnymi, innowacyjnymi funkcjami. Nic nie rozwiąże tego, poza zupełnie innym zjawiskiem w mediach społecznościowych, które przyciąga uwagę ludzi, prawdopodobnie gdy już zmęczy ich sam Snapchat.

Nie oznacza to jednak, że ludzie nie uciekają do aplikacji takich jak Casper; w końcu dlatego tu jesteśmy, prawda? To jest ważne, aby zdać sobie sprawę, że nie jest to alternatywa dla Snapchata, a zamiast tego jest sposobem na integrację z usługą Snapchat w sposób, który pozwala oszczędzać multimedia, których inaczej nie byłbyś w stanie.

Jeśli po tym zdaniu masz dziwne, niespokojne uczucie, wszystko jest w porządku; aplikacje innych firm, które integrują się z mediami społecznościowymi, mogą być ryzykownym przedsięwzięciem. Odkryjmy czemu.

Po pierwsze, sprawdźmy apel Caspera – powód, dla którego jesteśmy tak bardzo zainteresowani. W ten sam sposób, w jaki Snapchat sprawia, że ​​niektórzy użytkownicy czują się uwięzieni przez jego ustawienia, Casper jest wyzwalający. Możesz zapisywać, przekazywać i edytować przyciągania jak nigdy wcześniej, a nawet tworzyć niestandardowe filtry w edytorze multimediów Caspera. Możesz wybierać spośród tysięcy różnych naklejek, które chcesz zastosować do tworzonych Snapów, co znacznie przewyższa liczbę dostępną w samej aplikacji Snapchat.

Na szczycie tego, możesz przesyłać zdjęcia z galerii swojego urządzenia mobilnego do użycia w snapach, zamiast być zmuszonym do zabrania ich na miejscu za pomocą aparatu. Idealnie daje to użytkownikom większą swobodę w planowaniu i przesyłaniu snapsów. Leci w duchu oryginalnej aplikacji Snapchat, która koncentruje się na mediach udostępnianych „w tej chwili”, które znikają tak szybko, jak to się dzieje – podobnie jak te wyjątkowe chwile, których doświadczamy na całym świecie.

Odkładając go na papier, zalety Caspera sprawiają, że wydaje się to całkiem niezłą okazją. W końcu kto nie chce więcej opcje dodania do doświadczenia Snapchata, prawda?

Zanim jednak dokonamy „szybkiej oceny”, jesteśmy winni Twojemu bezpieczeństwu online zbadanie niektórych głębszych aspektów aplikacji Casper i powodów, dla których powinny one być nieco ostrożne. Pamiętaj, że nie potępiam lub akceptowanie jego użycia – to w 100% do ciebie, mój przyjacielu. Ale szczegóły są obiecane, że wpłyną na twoją decyzję, więc bez zbędnych ceregieli, przejdźmy do tego!

Jak działa Casper?

Po pierwsze, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak działa Casper. Ponieważ nie jest tak prosty jak alternatywa Snapchata (która technicznie nie istnieje, chyba że weźmiesz pod uwagę Facebook lub Instagram), wewnętrzne działanie aplikacji jest dość ważne, aby zrozumieć, czy w ogóle chcesz z niej korzystać.

obraz Caspera

To nie jest samodzielna aplikacja. Zamiast tego używa samego konta Snapchat do wykonywania zadań, z których jest znany. Pomyśl o tym jako o mediatorze, który stoi między tobą a samym Snapchatem, modyfikując Snap (lub zapisując je), gdy poruszają się między tobą a aplikacją.

Ponieważ jest tak ściśle związany z aplikacją Snapchat – a z kolei z Twoim kontem Snapchat – w tym momencie powinno być oczywiste, że Caster będzie potrzebował informacji Snapchat do działania. To powinno wywołać kilka alarmów ostrzegawczych w twoim umyśle. Wiem, że tak jest dla mnie. Zazwyczaj żadna aplikacja lub oprogramowanie innej firmy, które chcą uzyskać informacje o koncie w innej aplikacji, nie będą dobrze służyć na dłuższą metę. Nawet jeśli nic złego z tego nie wyniknie, precedens nie jest do końca zachęcający.

Na pewno pamiętasz „Zaskoczenie” z 2014 roku, w którym tysiące zdjęć i filmów Snapchata rzekomo zostało „zhackowanych”. Okazuje się, że winowajcą tego całego fiaska nie był Snachat, ale aplikacje innych firm, z których korzystali ludzie aby zapisać media, które napotkali w aplikacji; zdjęcia i filmy, które w przeciwnym razie zostałyby na dobre, zgodnie z warunkami usługi Snapchat.

Warunki świadczenia usług są zawsze tam, gdzie oprogramowanie innych firm wchodzi w szarą strefę, a Casper nie jest inny.

Dlaczego nie skorzystać z Caspera?

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym przyczynom, dla których możesz nie chcieć używać Caspera. Aby to zrobić, przyjrzymy się „Warunki użytkowania” dostępne na stronie internetowej aplikacji. Od razu możesz poczuć coś podejrzanego.

Casper obiecuje, że będzie ściśle przestrzegać warunków świadczenia usług oferowanych przez samą aplikację Snapchat, ale wprost mówi, że niektóre z tych warunków zostaną naruszone.

  • „Wykorzystanie wszelkich metod zgarniania, eksploracji danych, robotów lub podobnych metod gromadzenia lub ekstrakcji danych”.
  • „Dostęp do Snapchat API za pomocą nieautoryzowanego klienta lub innej firmy.” (Wkrótce więcej na ten temat).

Warunki następnie twierdzą, że inne warunki usługi należące do Snapchata mogą zostać zerwane przy dalszym korzystaniu z aplikacji Casper. Jeśli zgadzasz się z warunkami użytkowania Caspera (w ogóle domyślnie z niego korzystasz), to nie tylko zgadzasz się na złamanie tych warunków usługi Snapchat, tracisz wszelką szansę pomocy, która może pochodzić od którejkolwiek ze stron, jeśli coś pójdzie nie tak. Coś… och, podobne do setek zdjęć nielegalnie hakowanych z mniej bezpiecznych serwerów innych firm.

Mam nadzieję, że zobaczysz, dokąd zmierzam. Jeśli zamierzasz zmienić dostęp do Snapchata na usługę innej firmy, skutecznie przekazujesz również wszystko, co udostępniasz za pośrednictwem Snapchata.

Warunki użytkowania Caspera trwają i trwają, ale najważniejszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że poddajesz się dość, w zamian za wygodę związaną z usługą Caspera. Jasne, będziesz mógł zapisać Snap i przesłać zdjęcia z galerii zdjęć do użycia dla twoje Snapy, ale wszystko to może być zagrożone, jeśli nastąpi kolejny hack Snapchata. Ponadto zespół Snapchat będzie miał pełne prawo do zablokowania konta w usłudze, jeśli okaże się, że naruszasz warunki korzystania z usługi.

Ostatnia uwaga również; obecnie nie ma sposobu, aby używać Caspera na czymkolwiek innym niż Android, a to dlatego, że jest to nieautoryzowana aplikacja; nie znajdziesz go w sklepie Google Play. Niezależnie od tego, czy aplikacja jest autoryzowana – czy w ogóle czym jest autoryzowana aplikacja – może być nieco myląca dla przeciętnego użytkownika, więc rozważ te proste wskazówki:

  • Nieautoryzowane aplikacje nigdy nie są dostępne w głównych sklepach z aplikacjami (Google Play Store lub iOS App Store).
  • Tylko Android pozwala na uruchomienie i korzystanie z nieautoryzowanej aplikacji (chyba że jailbreak telefonu).
  • Casper jest dostępny tylko za pośrednictwem własnej strony internetowej strony trzeciej.

Wskazówki krok po kroku dotyczące instalacji Caspera na urządzeniu z Androidem można znaleźć na stronie hostingowej, ale nie można obejść faktu, że musisz włączyć nieautoryzowane uprawnienia aplikacji, jeśli chcesz z niej korzystać.

Mnóstwo znaków ostrzegawczych jest obecnych w aplikacjach takich jak Casper, ale nie powstrzymało to setek użytkowników przed dołączeniem do nich. Tak samo, staraliśmy się zawrzeć wszystkie istotne informacje i przestrogi w tym krótkim przewodniku, ale w żadnym wypadku nie potępiamy ani nie akceptujemy aplikacji innych firm. Nie jesteśmy również zainteresowani osądzaniem własnego traktowania warunków świadczenia usług Snapchat. Takie decyzje należy wyłącznie do ciebie, drogi czytelniku!

Alternatywna metoda

Pozostaje jednak jeden problem – bez Caspera jesteśmy w miejscu, w którym zaczęliśmy. Nie ma sposobu na zapisanie snapów i nie ma sposobu na przesłanie zdjęć z galerii zdjęć do wykorzystania podczas tworzenia własnych snapsów. Obie te funkcje pozostają poza radarem Snapchata i nie ma powodu, abyśmy oczekiwali tych funkcji w przyszłości.

W końcu Snapchat ma opowiadać historie W tym momencie. Zastosowanie trwałości nie tylko temu przeciwdziała, ale także naraża prywatność każdego, kto może Cię zaskoczyć, którego media zdecydujesz się zapisać. Istnieje ogromna duża puszka robaków dlatego formatu mediów społecznościowych Snapchata. Nie ma prawdziwego sposobu na obejście tego bez oprogramowania innych firm, a to oprogramowanie będzie musiało naruszać warunki usługi Snapchat, aby w ogóle działać.

Twoja jedyna alternatywa jest łatwa, nawet jeśli nie jest szczególnie satysfakcjonująca. Zawsze możesz zrobić zrzut ekranu za pomocą urządzenia mobilnego – zapisany obraz, który składa się z wszystkiego, co było na ekranie podczas robienia zdjęcia. Czy pozwoli ci to zapisywać filmy? Niestety nie i nie pozwoli ci też zapisywać historii Snapchata jako nienaruszonych, widocznych mediów.

Znalezienie możliwego obejścia bieżących trudności w Snapchacie nie jest łatwym zadaniem. Prawie każda metoda polega na użyciu aplikacji innej firmy, takiej jak Casper, która narusza warunki użytkowania Snapchata i traci pewną część prywatności i bezpieczeństwa online. Żadna z tych rzeczy nie pasuje mi dobrze, ale dla ciebie, drogi czytelniku, wszystko zależy od tego, jak bardzo chcesz zapisać media Snapchat do późniejszego oglądania. Korzystne funkcje oferowane przez Casper całkowicie realne i pozwoli Ci tworzyć niestandardowe filtry, przesyłać zdjęcia do Snapów i zapisywać wszystkie media, które napotkasz na Snapchacie. Zastrzeżenie pozostaje takie, że może to wylądować w gorącej wodzie z programistami Snapchata.

Jeśli szukasz w pełni rozwiniętej alternatywy dla Snapchata, będziesz musiał szukać dalej, ale jeśli szukasz aplikacji towarzyszącej innej firmy, która pomoże ci pokonać niektóre nieodłączne bariery występujące w Snapchacie, to Casper jest tym, czego chcesz. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomógł Ci lepiej zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z korzystaniem z aplikacji innych firm, więc jeśli robić zdecyduj się na to, jesteś przygotowany zarówno na korzyści, jak i na potencjalne konsekwencje.