Tym razem wyjaśnimy o EPROM. Wyjaśnienie, które przynosimy, obejmuje znaczenie, podobieństwa, a także różnice z EEPROM. Tak więc zapoznaj się z naszym wyjaśnieniem poniżej. Po zapoznaniu się z tymi informacjami możesz poznać i rozróżnić EPROM i EEPROM.
Definicja EPROM
EPROM to skrót od Eraseable Programmable Read-Only Memory, który jest układem pamięci do przechowywania danych, gdy zasilanie jest wyłączone.
Pamięć komputera, która może pobierać i przechowywać dane nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilania, nazywana jest nieulotną. Tę pamięć możemy zapisać do programu elektrycznie. Programy w EPROM można usunąć pod wpływem światła ultrafioletowego i nadal można je przepisać.
Tak więc dane w EPROM nie zostaną utracone, nawet jeśli komputer jest w tym czasie wyłączony. Innymi słowy, EPROM nie wymaga zasilania elektrycznego do utrzymywania pamięci, aby informacje lub dane w niej zawarte były bezpieczne. W takim razie jak usunąć dane w EPROM? Istnieje narzędzie, za pomocą którego można usunąć dane zawarte w EPROM. Narzędzie nazywa się UV PROM Eraser.
Urządzenie wyemituje światło ultrafioletowe do Twojej pamięci. Zalecamy poświecenie go bezpośrednio na żółtą dziurę. W ten sposób nadal możesz ponownie użyć chipa EPROM, jak poprzednio. Możesz również uzupełnić w nim nowe dane lub informacje. Oprócz tego istnieją inne narzędzia, których można również użyć do usunięcia EPROM. Narzędzie nazywa się EPROM Rewriter.
Różnice i podobieństwa EPROM i EEPROM
Po zrozumieniu znaczenia EPROM i tego, jak go usunąć, nasze następne wyjaśnienie dotyczy różnicy między EPROM i EEPROM i jakie są między nimi podobieństwa.
Mimo że mają prawie taką samą nazwę, w rzeczywistości są różne. Możesz usunąć dane lub informacje zawarte w EEPROM na blok, dostosowując adres, który chcesz usunąć. Jednocześnie nie można usuwać danych ani informacji zawartych w EPROM na blok.
Mimo to możesz usunąć dane z EPROM za pomocą światła UV. Tymczasem podobieństwo między EPROM i EEPROM polega na tym, że EEPROM i EPROM zawierają pamięć nieulotną. Tak więc oba mogą nadal przechowywać informacje i dane, nawet jeśli komputer jest wyłączony.
Stąd informacje, których możemy udzielić odnośnie zrozumienia, podobieństw, a także różnic między EPROM i EEPROM. Podsumowując, obaj mogą nadal zapisywać dane, nawet jeśli komputer jest wyłączony. Ponadto EPROM wymaga światła UV, aby go wymazać, podczas gdy EEPROM można wymazać blokiem.