Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest przetwarzanie w chmurze? Przewodnik dla początkujących

Mówiąc najprościej, Cloud Computing zapewnia usługi obliczeniowe – w tym serwery, pamięć masową, Bazy danychsieci, oprogramowanie, analityka i inteligencja – przez Internet („chmura”) w celu szybszego dostarczania innowacji, bardziej elastycznych zasobów i nie tylko.

W przypadku komputerów płacisz zazwyczaj tylko za usługi w chmurze, z których korzystasz, co pomaga obniżyć koszty operacyjne, wydajniej eksploatować infrastrukturę i skalować w miarę zmieniających się potrzeb biznesowych.

Co to jest przetwarzanie w chmurze?

Chmura obliczeniowa to świadczenie różnych usług za pośrednictwem Internetu. Zasoby te obejmują narzędzia i aplikacje, takie jak przechowywanie danych, serwery, bazy danych, sieci i oprogramowanie.

Oparta na chmurze Storage umożliwia przechowywanie plików w zdalnej bazie danych zamiast przechowywania ich na dedykowanym dysku twardym lub lokalnym urządzeniu magazynującym. Dopóki urządzenie elektroniczne ma dostęp do sieci, ma dostęp do danych i programów umożliwiających jego uruchomienie.

Przetwarzanie w chmurze jest popularnym wyborem dla osób i firm ze względu na oszczędność kosztów, zwiększoną produktywność, szybkość, wydajność, wydajność i bezpieczeństwo. Informatyka ma trzy modele, z którymi możesz zapoznać się czytając artykuł na temat różne modele chmury lub przetwarzania w chmurze.

Dlaczego nazywa się to przetwarzaniem w chmurze?

Tak naprawdę termin chmura wywodzi się z branży telefonicznej, dlatego firmy telekomunikacyjne, które do lat 90. oferowały wyłącznie dedykowane łącza typu punkt-punkt, zaczęły oferować wirtualne sieci prywatne o podobnej jakości i niższych cenach.

CZYTAĆ:  Performance Max kontra inteligentne zakupy: co musisz wiedzieć

Symbol chmurki reprezentuje punkt graniczny pomiędzy częściami, za które odpowiada użytkownik, a częściami, za które odpowiada dostawca.
Innymi słowy, powodem nazwania przetwarzania w chmurze jest to, że zdalnie dostępne informacje znajdują się w chmurze lub cyberprzestrzeni.

Dostawcy usług w chmurze umożliwiają użytkownikom przechowywanie plików i aplikacji na zdalnych serwerach oraz dostęp do wszystkich danych przez Internet. Oznacza to, że użytkownik nie musi znajdować się w konkretnym miejscu, aby uzyskać do niego dostęp i pozwala na pracę zdalną.

Przetwarzanie w chmurze może być zarówno publiczne, jak i prywatne. Usługi chmury publicznej oferują swoje usługi za pośrednictwem Internetu za opłatą. Z drugiej strony usługi w chmurze prywatnej obsługują tylko określoną liczbę osób.
Usługi te to system sieci świadczących usługi hostingowe. Istnieje również opcja łączona, która łączy elementy usług publicznych i prywatnych.

Ważne notatki:

  • Przetwarzanie w chmurze zapewnia różne usługi za pośrednictwem Internetu, w tym przechowywanie danych, serwery, bazy danych, sieci i oprogramowanie.
  • Magazyn w chmurze umożliwia przechowywanie plików w zdalnej bazie danych i pobieranie ich na żądanie.
  • Usługi mogą być zarówno publiczne, jak i prywatne – usługi publiczne są świadczone online za opłatą, natomiast usługi prywatne są hostowane w sieci określonych klientów.

Jak działa przetwarzanie w chmurze?

Zamiast posiadać infrastrukturę obliczeniową lub centra danych, firmy mogą dzierżawić dostęp do wszystkiego, od aplikacji po pamięć masową po dostawcę usług w chmurze.

Jedną z zalet korzystania z usług przetwarzania w chmurze jest to, że firmy mogą uniknąć początkowych kosztów i złożoności utrzymania infrastruktury IT i zamiast tego z łatwością płacą za to, z czego korzystają podczas korzystania z nich.

Dostawcy usług przetwarzania w chmurze mogą z kolei czerpać korzyści ze znacznej skali ekonomicznej, świadcząc podobne usługi szerokiemu gronu klientów.

Zalety

Korzystanie z chmury obliczeniowej niesie ze sobą wiele korzyści, a o ich potencjalnych korzyściach możesz dowiedzieć się czytając artykuł 10 zalet przetwarzania w chmurze.

CZYTAĆ:  15 najlepszych alternatywnych witryn CamelCamelCamel umożliwiających obniżki cen online

Wady chmury

Naturalnie będzie istniało ryzyko pomimo szybkości, wydajności i innowacji w informatyce. Bezpieczeństwo zawsze było głównym problemem chmury, szczególnie w przypadku wrażliwej dokumentacji medycznej i informacji finansowych. Chociaż przepisy dotyczące usług przetwarzania w chmurze zmuszają je do zwiększenia środków bezpieczeństwa i zgodności, problem ten jest nadal aktualny. Szyfrowanie chroni najważniejsze informacje, ale jeśli klucz szyfrowania zostanie utracony, utracone zostaną także dane.

Serwery utrzymywane przez firmy zajmujące się przetwarzaniem w chmurze mogą również paść ofiarą klęsk żywiołowych, awarii wewnętrznych i przerw w dostawie prądu.

Zarówno pracownicy, jak i menedżerowie, jak każda technologia, muszą się uczyć. Jednak w sytuacji, gdy wiele osób uzyskuje dostęp do informacji i manipuluje nimi za pośrednictwem portalu, niezamierzone błędy mogą zostać przeniesione do całego systemu.

Wykorzystanie chmury obliczeniowej

Prawdopodobnie korzystasz teraz z chmury obliczeniowej, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Przetwarzanie w chmurze prawdopodobnie umożliwi to za kulisami, jeśli korzystasz z usługi online do wysyłania e-maili, edytowania dokumentów, oglądania filmów lub telewizji, słuchania muzyki, grania w gry lub zapisywania zdjęć i innych plików.

Wykorzystanie chmury obliczeniowej

Pierwsze usługi przetwarzania w chmurze mają niecałą dekadę. Mimo to różne organizacje – od małych start-upów po firmy globalne, agencje rządowe i agencje non-profit – przyjęły tę technologię na różne sposoby.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie HuaweiPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs Udemy do pobrania