Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google mówi nie: nie mamy wyniku SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google mówi nie: nie mamy wyniku SEO

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera na hangocie o to, w jaki sposób zamieszczają linki do stron i czy wpływa to na ich wynik SEO.

Ich pytanie brzmiało: Czy wpływa to negatywnie na mój wynik SEO, jeśli ich strona zawiera łącze do zewnętrznej, niezabezpieczonej witryny internetowej (HTTP zamiast HTTPS)?

John położył kres faktowi, że Google nie ma czegoś takiego jak wynik SEO, który można zoptymalizować. Nie musisz martwić się o wynik SEO.

Niezależnie od tego John rozumie to pytanie w następujący sposób: czy to źle, jeśli specjalista ds. SEO podaje linki do strony HTTP zamiast strony HTTPS?

Z punktu widzenia Google jest to całkowicie w porządku.

Jeśli te strony korzystają z protokołu HTTP, to właśnie do nich należy zalinkować. Tego właśnie spodziewaliby się użytkownicy.

Unikanie linków do stron HTTP nie ma żadnych wad, ponieważ są one stare lub nieaktualne i nie są tak fajne jak HTTPS.

John nie martwiłby się czymś takim.

Dzieje się to mniej więcej w 07:35 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (pytanie)
Dobra. Zobaczmy następny styl, czy wpływa to negatywnie na mój wynik SEO, jeśli moje strony zawierają linki do zewnętrznej, niezabezpieczonej witryny, a więc na HTTP, a nie HTTPS.

Jan (odpowiedź)
Po pierwsze, nie mamy pojęcia o wyniku SEO. Więc tak naprawdę nie musisz się martwić o wynik SEO. Ale niezależnie od tego, w pewnym sensie rozumiem, że pytanie brzmi: czy źle będzie, jeśli utworzę link do strony HTTP zamiast strony HTTPS?

I z naszego punktu widzenia jest w porządku. Jeśli te strony korzystają z protokołu HTTP, to właśnie do nich należy zalinkować. To coś, czego użytkownicy spodziewaliby się znaleźć, nie ma nic przeciwko umieszczaniu linków do takich witryn.

Unikanie linków do stron HTTP nie ma żadnych wad, jeśli Twoja witryna internetowa jest przestarzała lub nieaktualna i nie jest tak fajna jak HTTPS. Nie martwiłbym się o to.

Table of Contents