Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google prowadzi wewnętrzny dziennik aktualizacji algorytmów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google prowadzi wewnętrzny dziennik aktualizacji algorytmów

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta, czy Google prowadzi wewnętrzny dziennik aktualizacji swoich algorytmów.

John wyjaśnił, że nie jest tego w 100% pewien i nie ma dobrej odpowiedzi dla specjalisty SEO, którego nazywał „Alanem”.

Aktualizacja: Od tego czasu autor dowiedział się, że „Alan” rzeczywiście istniał NA Twitter.

John powiedział, że rzeczywiście starają się zrozumieć wszystko, co zmienia się z biegiem czasu. Czasami naprawdę trudno jest je wyśledzić.

Tego typu projekty są zatwierdzane w pewnym momencie, a następnie uruchamiane w innym momencie.

Kiedy sprawdzasz adres URL, aby zobaczyć zmiany, trudno jest je śledzić nawet po ich stronie.

Próba oceny wpływu na ranking strony może być trudna.

Nawet gdyby istniał dziennik zmian, naprawdę trudno byłoby zamienić go w coś przydatnego i oprzeć na nim jakikolwiek plan działania SEO.

Dzieje się to mniej więcej w 38:27 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 38:27

Czy Google ma osobę, która ma zapisywać każdą aktualizację w dzienniku i odnotowywać, które aspekty wyszukiwania mają wpływ na wdrożenie? Jeśli tak, czy nazywa się to księgą tajemnic Google?

Jana (odpowiedź) 38:40
Tak, nie wiem, Alan, nie mam dla ciebie dobrej odpowiedzi. Śledzimy wprowadzane przez nas zmiany. Próbujemy dowiedzieć się, czym to wszystko jest, co zmienia się z biegiem czasu. Ale jest wiele rzeczy, które zmieniają się w wyszukiwaniu. A czasami naprawdę trudno jest je wyśledzić.

Ponieważ te rzeczy są w pewnym momencie zatwierdzane, a następnie w pewnym momencie uruchamiane. A kiedy patrzysz na indywidualny adres URL i widzisz tam zmiany, czasami nawet po naszej stronie naprawdę trudno jest prześledzić, które ze zmian miały tutaj wpływ i co spowodowało tego rodzaju różnicę w rankingu?

Nawet jeśli udostępnimy wam tego rodzaju dziennik zmian w wyszukiwarce Google, myślę, że naprawdę trudno będzie zamienić go w coś przydatnego i powiedzieć: „No cóż, teraz, kiedy wiem, co zmieniło się w Google, zawsze będę aktualizować moje odpowiednią witrynę”, ponieważ tak naprawdę nie da się tego zrobić na odwrót.

To trochę trudne. A drugi aspekt jest taki, że chcesz, żeby to było śledzone w Excelu, czego nie wiem. To nie wydaje się dobrym pomysłem.

Table of Contents